Трнење на уста - болест или?

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Веќе три дена ми трне устата, незнам што е, ми велеа дека е до сувоста ама не е до тоа, вчера непрекинато ми трнеше, денеска не толку многу ама почнува да ми се вкочанува јазикот. Што е проблемот прв пат вака ми се случува.
Ви се случувало ли на вас? Дали знаете некој спас од ова, терапија, лекови... ?!
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,419
1,153
да не ти е некаква алергија?
утре појди си на лекар
не нагаѓај и не земај лекови на своја рака
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Веќе три дена ми трне устата, незнам што е, ми велеа дека е до сувоста ама не е до тоа, вчера непрекинато ми трнеше, денеска не толку многу ама почнува да ми се вкочанува јазикот. Што е проблемот прв пат вака ми се случува.
Ви се случувало ли на вас? Дали знаете некој спас од ова, терапија, лекови... ?!

Колку кафиња пиеш дневно?
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Стрес или преголема доза на кофеин. Ненаспиеност може да биде узрок исто...
А и од цигари...

Кажав дека ми помина, ептен бев под стрес таа недела имав еден куп проблеми и нервози на сите страни. :) За среќа ми помина :) Иначе не пушам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 990Freak

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Кажав дека ми помина, ептен бев под стрес таа недела имав еден куп проблеми и нервози на сите страни. :) За среќа ми помина :) Иначе не пушам.
Мило ми е што поминала нервозата. И гледај да избегаваш стресни ситуации, или ако веќе ги има ... прифаќај ги помирно. Нервозата не е здрава уопште.

Мило ми е што поминала нервозата. И гледај да избегаваш стресни ситуации, или ако веќе ги има ... прифаќај ги помирно. Нервозата не е здрава уопште.
И не биди хипохондар :p