Тренд бои пролет/лето 2014

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
225
411
63
ss12_1color.jpg

Како и секоја пролет ... време е за посветлите бои ... Кои бои би ги одбрале како најдобра комбинација ... и за која прилика ??? Јас лично ја обожавам зелената боја но не би ја носела ... па градероба за денски кафе средби би одбрала крем или пак мед боја ... комбинација со жолтеникава ( гледам дека е трндовска оваа пролет) а пак за вечерно излегување темно сина ... или пак црвено ...
 
  • Like
Реакции: Dee Dee and Selma

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Теѓет обожавам има и многу облека во таа боја (happy), ми фалат кремасти парчиња. Многу ми се допаѓа и таа бојата sandstone.(inlove)
 
  • Like
Реакции: Dee Dee and ema09

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
225
411
63
Теѓет обожавам има и многу облека во таа боја (happy), ми фалат кремасти парчиња. Многу ми се допаѓа и таа бојата sandstone.(inlove)
песок боја ... јас па обратно имам мн парчиња од таа па треба да надополнам од теѓет ;)
 
  • Like
Реакции: Dee Dee and Selma

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
507
802
693
Не сум некој обожавател на црвена боја, но оваа година обавезно ќе земам неколку црвени парчиња облека. Си ветувам самата себе! :D
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Кремасти парчиња веќе имам. Со црвените слабо стојам, но чекам да ми стигне фустанче, а и ќе си прикупам уште нешто.
Розови имам во изобилие. Од останатите бои се наоѓа по нешто, ама не сум обожавател на сите.
Пр. нејќам зелена и портокалова. И не би купила некое парче со тие бои само зашто се модерни или тренд.
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,358
2,204
423
Дома пред Пц
јас мислам оваа пролет ќе ми бидат у предност сите нијанси на зелена во комбинација со портокалова :)
модни додатоци повеќе на црно или соодветно со комбинацијата
и темно плава боја иде на све :)
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Обожавам црна облека. Летно време повеќе носам црно отколку светли и други бои. Не е добро зошто привлекува преку ден сонце, но тоа е. Љубов кон црната облека, што да се прави. :biggrin
 
  • Like
Реакции: Alex M.