Тренд бои пролет/лето 2012

Natenceto

Истакнат Член
6 март 2012
1,029
1,193
423
Скопје
Француската марка го представи својот летен микс бои и според зборовите на главниот дизајнер најновата мејкап колекција е прекрасно дополнување на летната гардеба и бронзениот тен.
Жолта, розова, црвена, виолетова и тиркиз се боите кои според Диор ќе владеат оваа сезона.


Ви се допаѓаат ли ?
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Па добро тие жолта, портокалова, тиркиз летни бои се и секоја девојка практикува да ги носи нив...
 

The_countess

Истакнат Член
10 јуни 2012
441
547
193
25


Она што оваа сезона многу ме израдува е трендот на Бои,бои и многу бои! Комбинирајте ги оние кои никогаш не би ги комбинирале, носете Жолто,Портокалово,Сино,Розево..Понудата на High Street куќите е огромна.. Кај нас добри парчиња можете да најдете во "MANGO" , останатото ве чека на 2 часа од Скопје , "H&M" "Zara" ...во Солун. Палтата во јаки бои се уште еден Must Have покрај пругастите блузи и маички!