Тоше – жртва на криминални кланови?

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Божиновски: „Ќе ги именувам убијците на Тоше“
Многумина го напаѓаат, но и многумина го поддржуваат. Книгата „Тоше – жртва на криминални кланови“, месецов треба да се појави во продажба. Тој на оваа книга работи веќе четири години, заедно со уште една детективска група и уште десетина соработници. Во неа ќе се обиде да даде одговор на сите неразрешени прашања околу смртта на нашиот најпопуларен пејач, неговото окружување, мафијата и политичарите кои Божиновски смета дека се убијци на Тоше.

извор: http://fun.mnogoo.mk

Што мислите Вие во врска со трагичната несреќа на нашиот ангел? Често слушам изјави од типот како било наместено, не било несреќа, незнам колку има вистина во тоа , а доколку има-не ми е јасно на кој му сметаше Тоше? :eek
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
И јас исто слушам секакви изјави ама на никого не верувам.
Нека кршат глава, него веќе неколку години го нема па сега што и да е џабе ќе биде..и да е убиен намерно или во сообраќајката да загинал како што веќе целиот свет мисли исто е, него го нема :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marchisio and Scars

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Мислам дека излишно е да се отвараат гробови и да се водат истраги, да се дига сопствено его врз нечија туѓа смрт. Ако тоа се дозволува да биде ударна вест по медиумиве, тогаш на македонија навистина и е потребна помош. Човекот ќе живее со музиката, не со сензавионалните претпоставки.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno and Scars

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Дека бодеше во очи на некои навистина бодеше.За другото не можам да зборам затоа што нема доволно факти и се рекла казала муабети.
 

efederer

Админ
Член на администрација
2 октомври 2011
156
256
1,063
Ептен беа сомнителни околностите...нешто таму не штима...ама никад нема да се дознае. ЕЕеее на претседател атентат му направија уште „не се знае“ кој не па на пејач.... Помирете се живееме во најтиње држава на светот...
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Ептен беа сомнителни околностите...нешто таму не штима...ама никад нема да се дознае. ЕЕеее на претседател атентат му направија уште „не се знае“ кој не па на пејач.... Помирете се живееме во најтиње држава на светот...
Мал упад во муабетот,да за претседателот точно е муабетот и се ама кога ќе загледаш атентати имало во Америка(Кенеди и син му),сомнителни смртни случаеви на глимици(Натали Вуд,Мерлин Монро) до пеачи(Тупак Шакур,Боб Марли,Курт Кобеин,Џими Хендрикс,Елвис Присли,Џим Морисон..) па и принцезата Дајана така да не дека Македонија е нешто којзнае каква само мене секогаш ми останува во глава муабетот на мајката на Тоше кога кажа дека вечерта пред да биде смртта некој и се јавувал да и каже дека нејзиниот син е умрен,тоа памтам го кажуваше како изјава на телевизија во моментите кога беше очајна???
 

The_melnicanecot

Истакнат Член
16 февруари 2012
237
392
363
37
Скопје
Ептен беа сомнителни околностите...нешто таму не штима...ама никад нема да се дознае. ЕЕеее на претседател атентат му направија уште „не се знае“ кој не па на пејач.... Помирете се живееме во најтиње држава на светот...

Поправка: Умреа надвор од нашата држава.
што и да се случило него веќе го нема, нека почива во мир и слава му.