Топ 3 причини зошто сакам да бидам во топ форма | Црнобело Форум

Топ 3 причини зошто сакам да бидам во топ форма

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,311
1,941
1,133
1. А зошто па да не...
2. Да си бидам убава...
3. За да не бидам свиња дебела...

Интересно е како сите го потенцираат здравјето...а не е така....на сите му е побитно да се слаби за да можат да се стокмат и да бидат забележани и посакувани...а здравјето...мислам дека ни еден млад човек не го става во прв план...
Да не звучам како стара баба ама...одат полуголи на -15, пушат, пијат и тоа мнооогу, некои и се дрогираат, јадат џанк фуд, не стануваат од пред компјутер, не знаат како изгледа планина...ама здравјето пред се, нели? ...:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aleksis and Outrider

MATEJA

Член со 30 казнени поени
29 мај 2014
280
247
353
Девојки и момци, зошто сакате да бидете фит, стегнати, во топ форма? Наведувајте банални, мотивациони или било какви причини.
Зошто е убаво да се биде активен? Заради здравје, убавина или нешто трето?

Моите топ 3 причини се следниве:
1.Можеш да облечеш што сакаш, и буквално сe' да ти стои.
2.Конечно си докажуваш дека си силна личност која не се откажува.
3.И конечно ќе можеш да се соблечеш на плажа без да се срамиш.

Кои се вашите? Ќе успееме да стигнеме до бројка од 100 причини? :)
se custvuvam po zdodna i po seksi ne se sekiram dali mi se gelada saloto
 

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
1. За да изгледам добро.
2. За да се чувствувам добро и за бидам здрава.
3. За да бидам издржлива а не како некој црв да се влечкам по земјата откако ќе трчам 10 секунди.
 

RoxieHeart

Староседелец
6 мај 2014
60
58
1,018
Inside your darkest fantasies.
Почнав со вежбање од здравствени причини и состојбата се подобри. Продолжив мотивирано за да останам здрава, придобивка е тоа што ќе изгледам добро. Мислам дека редовното вежбање е еликсир на младоста.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Подобро здравје
Се грижам за моето тело
Подобар изглед
 

Teresa

Староседелец
15 јануари 2016
31
5
1,008
Скопје
Можам да облечам се што сакам без да се срамам дали ми стои.
Поголема самодоверба.
Поубаво ќе изгледам.

:igra:igra:igra
 

Дејви

Член со 30 казнени поени
10 март 2016
304
185
43
Пошо у мозокот сум чакнат малце, па си викам ај барем телово да ми е средено.
Таму имаат машини за бицепси, трицепси, стомачни...пих, штета што немаа у теретана машини за развивање на умот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,770
7,293
1,153
Big Sur
Морам малку поозбилно да се зафатам со вежбање, пааа....
1. Здравје. Секогаш кога редовно вежбам, автоматски ми иде и поздраво да се хранам.
2. Да не ми се качува пулсов до 140 кога ќе се искачам (и тоа не многу брзо) 5 спрата до дома.
3. Секако дека и за изглед. Јас сум од баксузите што се дебелат во грб и лице, а нозете ми остануваат слаби. Неќам да стигнам да личам на Сунѓерот Боб.