Топ 3 најлоши песни

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Принудени сме да слушаме на пример во автобус,во дискотека,во школо ако некој од вашите пријатели слуша музика која и баш не ја обожаваш...и што можеш да направиш?Не велам дека секогаш е така,ама ете некогаш додека патувам со автобус и кога ќе ми пуштат некоја депресивна песна(најчесто оние со бавен ритам ми се некако депресивни,посебно српските и ако се расправа нешто за несреќна љубов,катастрофа)ми се иде да слегнам на првата станица :place
ти во све ова што напиша никаде не си принуден секогаш имаш избор а во јавен превоз не исполнуваат музички песни едноставно можеш да си земеш такси и ако ти се погоди љубезен шофер ке си во можност да си порачаш од твојот вкус на песни
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
ти во све ова што напиша никаде не си принуден секогаш имаш избор а во јавен превоз не исполнуваат музички песни едноставно можеш да си земеш такси и ако ти се погоди љубезен шофер ке си во можност да си порачаш од твојот вкус на песни

па,ако одиш некаде подалеку чисто се сомневам дека можиш да земиш такси,а не гледам ни во шо е проблемот,ако ти смета тоа принудени тогаш заборави го зборот,и не можиш да речиш дека имаш избор ако си на пола пат и ти пуштат некоја песна што не е баш по твој вкус,нема да застануваш автобусот за да се симниш...незнам дали ме сфаќаш,али не е важно. Поздрав до тебе :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Alley3112

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
МК РАП / МК Забавна
Екс ЈУ Турбофолк
***
речиси се МК
Да не се лажеме, ама македонското рап подземје до 2005/6-та некаде беше меѓу најдобрите на балканот, па може и пошироко. Македонската панк сцена е одлична, т.е. андерграунд сцената во Мк врие од таленти и добра музика.
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
па,ако одиш некаде подалеку чисто се сомневам дека можиш да земиш такси,а не гледам ни во шо е проблемот,ако ти смета тоа принудени тогаш заборави го зборот,и не можиш да речиш дека имаш избор ако си на пола пат и ти пуштат некоја песна што не е баш по твој вкус,нема да застануваш автобусот за да се симниш...незнам дали ме сфаќаш,али не е важно. Поздрав до тебе :)
ако возачот на јавно превозно средство исполнува на секој што влезе музички желби што би се случило а ?
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Да не се лажеме, ама македонското рап подземје до 2005/6-та некаде беше меѓу најдобрите на балканот, па може и пошироко. Македонската панк сцена е одлична, т.е. андерграунд сцената во Мк врие од таленти и добра музика.
никако квалитетот да пркни од Кеш-Кеш :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
никако квалитетот да пркни од Кеш-Кеш :)
Не е од Кеш Кеш, туку едноставно е...тоа не е музика која се прави за по телевизии и радија туку едноставно се прави за да се искаже нешто што ти лежи. Добиваш инспирација, земаш гитарата и свириш...не ти е гајле за дали ќе ја прифати телевизијата или народот. Затоа и не излегува таа музика на површина. Да не збориме за македонските џезери па, тоа е затворен круг од 40-50 души од државава, тоа па нема никогаш да излезе на површина.
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Претешка е за моето уво, посебно почетокот одма главоболка имам.(facepalm)
Песна во стилот на златно славејче, ко некоја малоумна ми е тука Тејлор Свифт.

Толку ми текнува сега за сега, гангам стајл ја имате спомнато.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky and Saladin

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Све што е новокомпоновано, i hate. Исто такој , српсково турбо и тија народњаци... (puke)