Топ 10 гитаристи на сите времиња | Црнобело Форум

Топ 10 гитаристи на сите времиња

FranZ Ferdinand

Истакнат Член
26 февруари 2012
73
113
333
Eric Clapton по мое е најдобар.А гитариста кој го обожавам и ме инспирира е Јаck Whitе(неверојатен музичар):p..:)
Оваa ми е Најомилена песна од JAck White,Ме инспирира ко ќе го гледа кај што е свирит...Иначе да ви е појасно Тhe White stripes е негова група,и тој e гитариста и вокал на групата,на тапани е неговата женa Meg white..:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: street_chic and Minnie

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,432
9,141
1,683
Кушкундалево
Само едно име ќе кажам, Карлос Сантана.
muhahahaha

Одвој 20тина минути и слушај. Сантана и најдобар гитарист е ко магаре и воена музика(знам дека нема да ги преслушаш)
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
muhahahaha

Одвој 20тина минути и слушај. Сантана и најдобар гитарист е ко магаре и воена музика(знам дека нема да ги преслушаш)

Абе види јас не сум многу по гитаристите, али Сантана во живо сум го глушал и стварно човекот е добар. И Слеш сум го слушал и пак е подобар Сантана.