Тиквици

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
38
Ме интересира дали има уште некој тука што е зависен од вкусот на тиквици на скара?

Некој интересен рецепт?
 

Solange

Член со 30 казнени поени
6 април 2016
114
134
43
Јас ги обожавам и секогаш ги спремам кога имам прилика и време за тоа.
Еве еден интересен рецепт.
 
  • Like
Реакции: Falanga

Solange

Член со 30 казнени поени
6 април 2016
114
134
43
Епа не е финтата да ги исржиш и да уништиш се во нив. Младите тиквици дури и живи ги ставаат како додаток во салата со друг зеленчук ама бидејки темата е за на скара тој рецепт ми е најубав. Инаку има многу рецепти со тиквички и секако се вкусни. Дури и плескавиците со рендани тиквички се вкусни.
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,063
1,133
Баталете скарите, ако го сакате вкусот на свежите тиквици и карито направете го ова (sun)
Ова е мојот најомилен рецепт со тиквици
 
  • Like
Реакции: Falanga and corki

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
38
Баталете скарите, ако го сакате вкусот на свежите тиквици и карито направете го ова (sun)
Ова е мојот најомилен рецепт со тиквици
Мх мх, вакво нешто барав. Темата е општа за тиквици ( :D ) без обзир дали се на скара. Скарата ми е изговор патем да се залепи и некое мевце, печурче, пиперче док има жар од чисто планинско буково дрво. Сеа пошто скарите се ван сезона си пржам дома на плотна со маслиново масленце. Абе мераци-п*чке-лудило ми се тиквициве. Ама ова со нудлс ми изгледа стварно екстра. Ќе пробам па ако ми испадне добро ќе ве канам на софра.

P.S. Ама и девојчицава од видеово ќе да има вкус на тиквица хахаха мх, мх, мх...
 
  • Like
Реакции: melpomena and malo