1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Тиквици

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Falanga, 10 април 2016.

 1. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Ме интересира дали има уште некој тука што е зависен од вкусот на тиквици на скара?

  Некој интересен рецепт?
   
 2. Solange

  Solange Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  6 април 2016
  Мислења:
  114
  Допаѓања:
  134
  Јас ги обожавам и секогаш ги спремам кога имам прилика и време за тоа.
  Еве еден интересен рецепт.
   
  На Falanga му/ѝ се допаѓа ова.
 3. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  нема јајца?:nah:^)
   
 4. Solange

  Solange Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  6 април 2016
  Мислења:
  114
  Допаѓања:
  134
  Епа не е финтата да ги исржиш и да уништиш се во нив. Младите тиквици дури и живи ги ставаат како додаток во салата со друг зеленчук ама бидејки темата е за на скара тој рецепт ми е најубав. Инаку има многу рецепти со тиквички и секако се вкусни. Дури и плескавиците со рендани тиквички се вкусни.
   
  На melpomena, ●Untouchable° и Falanga им се допаѓа ова.
 5. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  Баталете скарите, ако го сакате вкусот на свежите тиквици и карито направете го ова (sun)
  Ова е мојот најомилен рецепт со тиквици
   
  На Falanga и corki им се допаѓа ова.
 6. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Мх мх, вакво нешто барав. Темата е општа за тиквици ( :D ) без обзир дали се на скара. Скарата ми е изговор патем да се залепи и некое мевце, печурче, пиперче док има жар од чисто планинско буково дрво. Сеа пошто скарите се ван сезона си пржам дома на плотна со маслиново масленце. Абе мераци-п*чке-лудило ми се тиквициве. Ама ова со нудлс ми изгледа стварно екстра. Ќе пробам па ако ми испадне добро ќе ве канам на софра.

  P.S. Ама и девојчицава од видеово ќе да има вкус на тиквица хахаха мх, мх, мх...
   
  На melpomena и malo им се допаѓа ова.
 7. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Мојата диета викендов
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Big Berta му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: