Тест за бременост | Црнобело Форум

Тест за бременост

Marki6

Нов член
24 декември 2018
1
0
1
22
Здраво дрвојки, жени ми треба ваша помош.
На 9ти овој месец имавме петинг со дечко ми на 18ти треваше да добијам но ми задпцни еден ден ми дојдр првите 2 дена ми течеше нормално трсѕиот ден помалку и четвртиот ден имав кафеав исцедок тој ден направив тест за бтеменост преку крв излезе негативен. Дали е можно да биде грешка бидејки имав исцедок или па е премногу рано.Присуството на бхцг ми беше 1. Но еве денес имам болки во јајнивите и ме боли малку половината дали е можно да сум бремена. Ве молам за помош
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
215
136
1,053
Здраво дрвојки, жени ми треба ваша помош.
На 9ти овој месец имавме петинг со дечко ми на 18ти треваше да добијам но ми задпцни еден ден ми дојдр првите 2 дена ми течеше нормално трсѕиот ден помалку и четвртиот ден имав кафеав исцедок тој ден направив тест за бтеменост преку крв излезе негативен. Дали е можно да биде грешка бидејки имав исцедок или па е премногу рано.Присуството на бхцг ми беше 1. Но еве денес имам болки во јајнивите и ме боли малку половината дали е можно да сум бремена. Ве молам за помош
Ако останало на петинг , не би требало да си бремена . За да бидеш бремена всушност треба да сврши внатре . Инаку , тестот се прави по 8-10 дена доцнење на менструацијата ( не ме држи за збор , тест сум правела 1 во животов , пред 5 години ) . Инаку , се забременува од предсемена течност , НО тоа е еден случај на милион луѓе .. така да треба да си ЕПТЕН баксуз за да ти се случи тоа . Колку денови обично ти трае менструацијата ? Можеби е нешто друго ( прелада , инфекција , циста , промена на клима , општо промена на времево надвор , стрес .. ) , се може да влијае . Особено стресот . Ако сепак се сомневаш во бременост , појди си на една контрола кај матичниот гинеколог . Најточно он/она ќе ти каже
 

GIRL004

Истакнат Член
20 април 2017
22
5
303
23
Bitola
sakam da spodelam iskustvo i da prasam ... Epa vaka jas so decko mi na 15 ti ovaj mesec napravivme mala greska ... I svrsi vo mene ciklus imav na prvi mi traese do kaj 7mi seuste mi nema dojdeno ama ocekuvam implantacijata koga ke se sluci dali e moralno da ima malo krvarenje ili moze i da nedojdi do krvarenje? Jas sakam da imam bebus ama toa krvarenje mene ne mi se sluci seuste .. Znaci deka ne fatilo? ...

A i uste edno prasanje dali cetiri .... dena pred da mi dojdi mozno e da zabremenam bidejki svrsi vo mene uste nekolku pati i nekni i vceraa... Fala vi i izvinete za referatite ama ljubopitna sum za vasite odgovori
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
215
136
1,053
sakam da spodelam iskustvo i da prasam ... Epa vaka jas so decko mi na 15 ti ovaj mesec napravivme mala greska ... I svrsi vo mene ciklus imav na prvi mi traese do kaj 7mi seuste mi nema dojdeno ama ocekuvam implantacijata koga ke se sluci dali e moralno da ima malo krvarenje ili moze i da nedojdi do krvarenje? Jas sakam da imam bebus ama toa krvarenje mene ne mi se sluci seuste .. Znaci deka ne fatilo? ...

A i uste edno prasanje dali cetiri .... dena pred da mi dojdi mozno e da zabremenam bidejki svrsi vo mene uste nekolku pati i nekni i vceraa... Fala vi i izvinete za referatite ama ljubopitna sum za vasite odgovori
Обично првата недела откако ќе ти заврши менструација е плодна недела . Јас и мм планираме трето дете , и од 3-4 јануари почнавме со свршување внатре , но јас на 13 јануари добив . Откако ми заврши менструацијата , следниот ден пак си продолживме со свршување внатре . Веќе трети ден ми доцни . Ќе почекам уште некој ден , па ќе правам тест . Е сега , овулацијата е различна кај секоја жена , така да и да не биде сега , ќе биде следниот месец . Не паничите доколку не си бремена , обидете се повторно .
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ballet is my life