1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Теми за Фб, Гугл и други страни

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Maks, 30 мај 2012.

 1. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Лесно е за инсталирање, направете го вашиот фб, гугл или друга страна со модерен лик по ваша желба ;)
  На секоја тема посебно си пишува за што е. :)

  http://userstyles.org/styles/browse?page=1
   
  На Lady* и JaMi им се допаѓа ова.
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Темите ми наликуваат на Tumblr. Иначе, каде се става кодот?
   
 3. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Не ми бараше никаков код, само инсталирав и нема проблем пишува таму до темата како треба прво инсталираш нешто на Google chrome и потоа темата. :)
   

Сподели: