Текст за надгробна плоча

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,220
1,747
253
Ми треба помош за да составам текст за надгробната плоча на мојот братучед кој што почина пред некое време :'( :'( :'( ако некој знае да составува ќе ве замолам да ми помогнете.
Такви текстови може да ти покаже од книга која ја има секое погребално претпријатие или да ти дадат идеја за текст, но мора да знаеш дека се наплаќа од буква и зависи буквите од што ќе бидат изработени, не е многу ефтино, колку да си знаеш...најдобро обрати си се во погребално а не овде на форумов,делува морбидно прашањево тука, извини.
 
  • Like
Реакции: MATEJA