Тајната за успех на една врска

Coyote

Истакнат Член
22 февруари 2012
12
37
313
Според мене довербата... Врската нема да успее ако нема доверба помеѓу партнерите. Или самата ќе се распадне или некој друг ќе ја растури. :place
(happy)
 

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Искреност која носи доверба и кога партнерката ќе ми биде прво најблиска другарка а потоа и се друго
 
  • Like
Реакции: Minella and ema09

neskrotliva

Нов член
23 февруари 2012
22
14
3
36
Според мене довербата... Врската нема да успее ако нема доверба помеѓу партнерите. Или самата ќе се распадне или некој друг ќе ја растури. :place
(happy)
Доверба ,ама и успесен секс хахаха
 

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Компатибилноста, односно надополнувањето е една од неколкуте пресудни фактори за врската да опстои.
Побитно од ова е почитта.
Грешат луѓето кога мислат дека љубовта оди рака под рака со почитта.
Колку неандерталки имам видено што се маваат од земја за љубениот, му копаат очи и го вреѓаат до ниво да му се одмили на партнерот врската.

Кога ќе успеат устата да ја запечатат и во критични ситуации и да се стаат на мут, тогаш можe опуштено да се надеваат на успешна врска. Јас не подржувам безгласна буква, исто колку што мрзам љубоморни створови чија рутина на јади, ебни, спиј e претставена како "успешна врска".