Танц со ѕвездите

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Штотуку ги гледав клипчињата од шоуто на јутјуб.Според мене,навистина добра идеја да има вакво шоу и во Македонија.Мојот фаворит е Викторија Лоба.
Дали вие го гледавте шоуто?Што мислите за него?Имате ли фаворит?

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo, JaMi and Mila Kunis

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Го имаше пред малку на МТВ најверојатно репризното издание...
Исто и мене фаворит ми е Лоба, навистина ја бива од сите има најголем напредок, а и си ја има потребната висина, некако овие другите повисоки се и тешко до додека ги усовршат техниките...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Не. Едно големо не.
Мислам едно големо не за клипов што го видов.
Кога танцува некој тоа треба да изгледа како да се лизга по подот. Лоба е прилично укочена. Дури и одбивно.
Ова настапов што го имале можам да речам дека е солиден. Ама солиден го прави партнеров не Лоба.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy and Slims

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Не. Едно големо не.
Мислам едно големо не за клипов што го видов.
Кога танцува некој тоа треба да изгледа како да се лизга по подот. Лоба е прилично укочена. Дури и одбивно.
Ова настапов што го имале можам да речам дека е солиден. Ама солиден го прави партнеров не Лоба.

Епа финатата е дека едниот е професионалн танчар, а другиот е славна личност пеач/ка, водител/ка спортиск/ка. Ова е сработено за 2 месеци сите имаа толкав период и неможе да очекуваш да е на високо ниво, инаку ќе има уште емисии.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Епа финатата е дека едниот е професионалн танчар, а другиот е славна личност пеач/ка, водител/ка спортиск/ка. Ова е сработено за 2 месеци сите имаа толкав период и неможе да очекуваш да е на високо ниво, инаку ќе има уште емисии.
Човек е роден или да танцува, или не. Посебно девојките. Затоа што ако „водичот“ знае да танцува, девојката треба само да се препушти, и ќе лета. Ако го нема тој флуид не 2 месеци, 20 години да минат, нема да „се лизга по подот“ како што претходно кажав.
Ако за други работи немам појма, за ова знам од искуство :)

дополнување: воопшто не коментирав како изгледа танцот, туку танцувањето. Чекорите и’ се добро извежбани, ама едноставно нема... жар.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Одлична е Лоба :) Ми се допадна како танцуваше.
Само ако сакаш малку повеќе да пишеш околу шоуто,не сум го гледала и незнам за што се работи...ќе има повеќе двојки па ќе се гласа на одреден период или како?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Одлична е Лоба :) Ми се допадна како танцуваше.
Само ако сакаш малку повеќе да пишеш околу шоуто,не сум го гледала и незнам за што се работи...ќе има повеќе двојки па ќе се гласа на одреден период или како?

10 професионални танчери и 10 ѕвезди се натпреваруваат во стандардни и латино танци.Во секоја емисија ќе излегува по еден пар,а тој што ќе остане до крајот е победник и ќе ја затвори првата сезона на крајот од мај.Веќе во септември ќе очекуваме втора сезона :) Барем јас вака прочитав :D
BGA500_8661.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mila Kunis

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Според мене Зафирчев и неговата партнерка одиграа најдобро таа вечер, а и судиите најдобро ги оценија. Танцот на Лоба сам по себе беше интересен за гледање, а песната беше одлична, само како што Нермин кажа и во прилогот, Лоба сака да води, а треба машкото да води. Тука имаат негативни поени не од мене туку од судиите. Сеа втората вечер не ги гледав, ама по коментари на социјалните мрежи читам доста позитивни коментари за Белов. Не ми е јасно како според една емисија се одлучивте за победник, затоа што не значи дека некој ако сега изиграл добро, наредниот пат ќе изигра уште подобро. Ќе играат различни танци и ќе ги видиме во најразлични светла и ќе биде интересно да видиме кој ќе победи и ќе го усоврши своето танцување. Замерки за Миланка и третиот судија затоа што ги ставиле да судат, а овие поима немаат од судење. Првиот судија најреално ги оцени.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo and JaMi

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Кога веќе им наогаме маана и сакаме да лизгаат по подиумот,треба да имаме во предвид дека едниот од нив е професионалец но другиот апсолутен аматер.
да бидеме малку по реални.
Ја гледав сега прв пат Лоба,не ми е некој којзнае како омилен лик,но партнерот извлекол можеби и најдобро од нејзе и не изгледа така лошо.
Интересна емисија во секој случај:) но не ја гледав,за ова прочитав прв пат овде на форумов,но порано имав гледано ваква емисија на хрватската телевизија и ми се допадна.