1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Страста како поетска инспирација

Дискусија во форумот 'Поезија и проза' започната од Baronessa, 29 март 2012.

 1. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  искажување на страста....
   
 2. Trouble

  Trouble Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,516
  Допаѓања:
  2,621
  Цел чин нежности


  Експозиција...
  Заносна игра,
  со мојата заводничка црвена марама...
  Само фолирање...или има и малку страст?
  Позаносна игра...
  со моите заводнички поглед и насмевка.
  Но, подоцна...

  Заплет...
  Игра во твојата мрачна дневна соба,
  игра поттикната од претходната...

  Кулминација...
  Го туркаш безмилосно моето кревко тело на креветот,
  Ти сметаат ќебето, нашата облека, чаршавите...
  Неможам да ги следам отчукувањата на моето запоседнато срце...
  А во умов 300 мисли ми прелетуваат...
  Задоволство...ахххх, да...
  Но грешно е...
  Неверно е...
  Ајде остави го тоа за подоцна,
  сега само остави на чинот,да заврши онака како што доликува...

  Расплет...
  Магично задоволување на чувствата,
  Успешно завршен чин...
  Но сепак, не е готово...
  Взаемно делење нежности,
  позајмување на топлината од нашите тела...
  Повторно...

  Кулминација...
  Нашите тела се полнат со возбуда...
  Посакување...
  Имање...
  И повторно...

  Расплет...
  Но сега...оној последниот...
  Вистинскиот.
  Крај и на вториот чин.
  Доволно беше...

  Перипетија...
  Сега можеме само да се гушнеме,
  како победници во овој чин...
  Да ја почувствуваш нежноста на моите бакнежи,
  да копнееме со душата...

  Заклучок...
  Нема...
  тој дел е изоставен во овој чин...
  Премногу сум слаба и кревка за тоа...
  Неможам сега да мислам за понатаму,
  сега...
  само сакам да уживам во моментов...
   
  На Lena, Saladin, TheKitten и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Trouble

  Trouble Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,516
  Допаѓања:
  2,621
  Што ако?!

  Ден по ден се почувствителна
  период облеан со емоции,
  Збунета и Проста...

  Стојам пред него
  гола и безопасна,
  само го зјапам
  и пробувам да сфатам...
  Желба за страст во очите,
  но грутка во градите...
  Грутка кривица,
  грутка грешка,
  грутка непромислена ситуација...
  но и грутка...
  силно взаемно посакување...

  Јас и тој-различни, но исти
  исто нешто сакаме-несвесно...
  Но...што ако?

  Што ако ме посакува?
  Погрешно е, недозволиво...
  Што ако го посакувам?
  Безвезно е, безцелно...
  Што ако...?
   
  На TheKitten и 048 им се допаѓа ова.
 4. Trouble

  Trouble Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,516
  Допаѓања:
  2,621
  Проклето ми требаш....пак
  Еден тон харизматични насмевки,
  Дланки полни наивност и искреност,
  Прилив од удобни прегратки,
  Зрак чудно чувство на убавост...

  Взаемно позамување на допирите
  по нашите треперливи тела,
  волшебната колминација
  доживувајќи ја
  над неговата нетрпелива снага...
  Неодоливиот копнеж
  по нешто ново,
  по уште,
  и уште,
  и уште...

  Нема уште...

  Проклето неизразување чувства
  Проклети недокажани зборови,
  Проклет ТИ,
  Проклета ЈАС
  Проклето исчекување...
  Проклето појави се,
  Проклето....ми требаш.

  За НАЈПРОКЛЕТО уште...
   
  На Lena и Nightmare_f им се допаѓа ова.
 5. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  Делириум

  Ги затворам очиве,
  ме понесува...

  Ги чувствувам вибрациите,
  ме збеснува...

  Се препуштам на магијата,
  ме возбудува...

  Полетувам кон небото,
  ме полудува...

  Ме лазат морници,
  дали сонувам...

  Ми треперат рацеве,
  дали потонувам...

  Ме обзема топлината
  дали експлодирам...

  Ме тресе и студот,
  дали фантазирам...

  Ми ја исполнува душата,
  дел по дел...

  Мешавини во мене,
  ко егзотичен коктел!

  [​IMG]
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 6. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Се грчи и исправа, војник во градина полеана од роса,
  покорена Лилит трепетно моли, клекната, гола и боса...
  Крик!

  Не успеа да намокри усни напукани и суви,
  Не понесе со себе превез за самост во приказни ноќни,
  не превитка лажно ножни прсти,
  не сопре трепет на колена од напливи вулкански, моќни...

  Гребеше, врескаше
  тонеше, трескаше...

  Моќна е силата на синот на Ерос,
  разбиени прегради од срам и чекање,
  подбутната врата во одајата за лелекање,
  моќна е силата на синот на Ерос.

  Понесена на раце низ нирвански висови,
  отпишана од сите морални списови,
  зад неа војник низ пастувски метеж, со раздивен глас
  принесе неродена жртва, злоба и спас!
   
  На Anakin, Марија-Магдалена и Lena им се допаѓа ова.
 7. Estelle

  Estelle Полноправен Член

  Зачленет на:
  20 октомври 2013
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  75
  Страствени мисли ме обземаат
  во светлина нежно пригушена
  во ноќта.
  Со незапирлива моќ
  се шират низ моето тело,
  боејќи чувства на возбуда,дивост и воздишки..
  Твоето име на усниве мои..
  Скроти ја оваа дивост
  која излегува од мене..
  Биди мој господар оваа ноќ..
  Јас сум твоја робинка,
  робинка на љубовта која гори
  како разбеснет оган во затишјето
  на денот сплотен во ноќта.
  Ти се предавам оваа ноќ,
  посакај и играј со мене.
  Препушти се на магијата на страста и понеси ме во забранета возбуда.
  Пушти ме да полудам
  и скроти ме.
  Со посебен шарм,ги допираш моите усни,
  заведувајќи ме,
  воздишки врели те повикуваат..
  Обои го моето тело со допири страсни.
  Твоја сум оваа ноќ..
   
  На Photographer и *V****** им се допаѓа ова.
 8. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  Те голтам со погледи
  а ти во твоите педесетти,
  сакам да ми бидеш љубовник.....
  го сакам секој прамен од твојата сива коса.....
  направи ме мудра и глупава , дозволи ми ...да те допрам...да ти се насмеам....
  се топам под твојот мирис....и твојата кожа е стара ....
  и дрвјата се стари ...со најубавите цветови...и најубавите цреши....
  а Ти ме грееш...недозволиво.....зацрвенета....како круша под септемвриско сонце......
  немоќна, и мила и лавица ќе ти бидам.....а ти мое вино.....Дојди!!!
  Предрасуди! .....нека одам на гилотина ....сакам да ми бидеш љубовник!.....
  усните ми се изгризани....од секоја перверзна помисла на тебе, ти дишеш, а јас лебдам,
  ме загреваш а јас ќе пукнам, не ми дозволувај ништо те молам...се плашам !
  Ќе те растргнам на парчиња , и гладна сум и жедна....се плашам....
  Не им се допаѓаме, не колнат, ..нека не колнат....и јас се колнам себе си...
   
  На Prashina, Photographer, *V****** и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Како подобро да ја опишам страста,
  ако не со очите твои,
  како подобро да ја опишам страста,
  ако не со бакнежи рој.
  Како подобро да ја опишам страста,
  ако не со желбата да те имам,
  Како подобро да ја опишам страста,
  ако не со желбата потполно твоја да бидам.
  Како подобро да ја опишам страста,
  ако не со две тела споени во едно,
  како подобро да ја опишам страста,
  ако не со допири врели,
  како подобро да ја опишам страста,
  ако не со копнежот повторно да те видам.
  Како подобро да ја опишам страста,
  ако не со фантазиите во мојот ум,
  како подобро да ја опишам страста ,
  ако не со бакнувањата на ветровиот шум,
  Како подобро да ја опишам страстa,
  ако не со името твое :)
   
  На misterija му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: