Стоп за ГМО во Македонија! Петиција!

Smiley_1996

Истакнат Член
14 февруари 2012
344
802
393
Кумановоoo !
Стоп за ГМО во Македонија (flower)
Генетски модифицираните организми (ГМО) се организми чиј генетски материјал е изменет со помош на користење на техника на генетско инженерство.Генетски модифицираните организми предизвикуваат рак, стерилитет и други болести.

ГМО е забрането во: Алжир, Египет, Шриланка, Тајланд, Кина, Јапонија, Филипини, Норвешка, Австрија, Германија, Обединетото Кралство, Шпанија, Италија, Грција, Франција, Луксембург, Португалија и Саудиска Арабија.
90% од насадите со тутун во САД се ГМО.
90% од насадите со пченка во САД се ГМО.
Да не дозволиме ова да се случи во Македонија.
http://www.avaaz.org/en/petition/Stop_za_GMO_vo_Makedonija/?f


http://www.avaaz.org/en/petition/Stop_za_GMO_vo_Makedonija/?f
 

Varosanec

Староседелец
27 мај 2012
67
24
1,008
34
На клупата крши дујкан
Уште ГМО ни фали да почниме да си увезуваме кај да е за 50 години на ова парче земја ќе останат само треви, дрва и по некое животно а народот ќе го снема, ЗАБРАНА ЗА ГМО ВО МАКЕДОНИЈА АКО МИСЛИ ВЛАДАВА НАША ДА ИМАМЕ ИДНИНА НА ДРЖАВАВА
 
  • Like
Реакции: Smiley_1996

alba

Староседелец
15 март 2012
1,426
2,014
1,123
Што чуден народ сме,мислиме дека со петиции и со узбуна по нет ќе смениме нешто...за жал додека ние креваме узбуна они си вршат работа :frantic (општо така за се)
А некоја идеја што би требало да правиме ?
 
  • Like
Реакции: Smiley_1996

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
302
163
пред компјутер
Го затворија Кили, цело внимание на него, медиумите се запеза кај нас.
Абе дајте по овие страниците напрајте нешто, па да можеме да гласиме или било што преку него.

Софија Теодор влезе во Либералната партија ако не се лажам, она е против Гмо и затоа влезе да видиме што ке направи, мораме да ја подржиме.
 
  • Like
Реакции: Smiley_1996

alba

Староседелец
15 март 2012
1,426
2,014
1,123
Па еве ко на пример да си садиме зеленчук и овошје :biggrin
Тоа е личен избор него кажи ни освен со петиции и узбуна по нет како да протестираме хм некоја идеја или колку да се напише нешто :zelen

Го затворија Кили, цело внимание на него, медиумите се запеза кај нас.
Абе дајте по овие страниците напрајте нешто, па да можеме да гласиме или било што преку него.

Софија Теодор влезе во Либералната партија ако не се лажам, она е против Гмо и затоа влезе да видиме што ке направи, мораме да ја подржиме.
Кили и ембаргото со Косаово каква врска имаатсо ГМО ?
 
  • Like
Реакции: Smiley_1996

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,495
14,409
1,683
во светот на бајките
Тоа е личен избор него кажи ни освен со петиции и узбуна по нет како да протестираме хм некоја идеја или колку да се напише нешто :zelenКили и ембаргото со Косаово каква врска имаатсо ГМО ?
па ете толку од мојата креативност и идеи :biggrin ,повели помогни ни ти сигурно имаш некој добра идеја (y)
 
  • Like
Реакции: Smiley_1996