1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Стоп за ГМО во Македонија! Петиција!

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Smiley_1996, 11 септември 2013.

 1. Smiley_1996

  Smiley_1996 Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  802
  Стоп за ГМО во Македонија (flower)
  Генетски модифицираните организми (ГМО) се организми чиј генетски материјал е изменет со помош на користење на техника на генетско инженерство.Генетски модифицираните организми предизвикуваат рак, стерилитет и други болести.

  ГМО е забрането во: Алжир, Египет, Шриланка, Тајланд, Кина, Јапонија, Филипини, Норвешка, Австрија, Германија, Обединетото Кралство, Шпанија, Италија, Грција, Франција, Луксембург, Португалија и Саудиска Арабија.
  90% од насадите со тутун во САД се ГМО.
  90% од насадите со пченка во САД се ГМО.
  Да не дозволиме ова да се случи во Македонија.
  http://www.avaaz.org/en/petition/Stop_za_GMO_vo_Makedonija/?f

  [​IMG][​IMG]
  http://www.avaaz.org/en/petition/Stop_za_GMO_vo_Makedonija/?f
   
  На Trajche, Anakin, Lena и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. goodgod

  goodgod Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  302
  Косово го блокира извозот од Македонија, паметно.

  Ние ке гинеме!
  Стоп за ГМО!
   
  На Smiley_1996 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,488
  Допаѓања:
  14,398
  Ќе почнам да си садам од сеа овошје и зеленчук надвор од Мк :biggrin
   
  На Badgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Varosanec

  Varosanec Староседелец

  Зачленет на:
  27 мај 2012
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  24
  Уште ГМО ни фали да почниме да си увезуваме кај да е за 50 години на ова парче земја ќе останат само треви, дрва и по некое животно а народот ќе го снема, ЗАБРАНА ЗА ГМО ВО МАКЕДОНИЈА АКО МИСЛИ ВЛАДАВА НАША ДА ИМАМЕ ИДНИНА НА ДРЖАВАВА
   
  На Smiley_1996 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,488
  Допаѓања:
  14,398
  Што чуден народ сме,мислиме дека со петиции и со узбуна по нет ќе смениме нешто...за жал додека ние креваме узбуна они си вршат работа :frantic (општо така за се)
   
  На Bum-Bum и Smiley_1996 им се допаѓа ова.
 6. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  А некоја идеја што би требало да правиме ?
   
  На Smiley_1996 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,488
  Допаѓања:
  14,398
  Па еве ко на пример да си садиме зеленчук и овошје :biggrin
   
  На Smiley_1996 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. goodgod

  goodgod Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  302
  Го затворија Кили, цело внимание на него, медиумите се запеза кај нас.
  Абе дајте по овие страниците напрајте нешто, па да можеме да гласиме или било што преку него.

  Софија Теодор влезе во Либералната партија ако не се лажам, она е против Гмо и затоа влезе да видиме што ке направи, мораме да ја подржиме.
   
  На Smiley_1996 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  Тоа е личен избор него кажи ни освен со петиции и узбуна по нет како да протестираме хм некоја идеја или колку да се напише нешто :zelen

  Кили и ембаргото со Косаово каква врска имаатсо ГМО ?
   
  На Smiley_1996 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,488
  Допаѓања:
  14,398
  па ете толку од мојата креативност и идеи :biggrin ,повели помогни ни ти сигурно имаш некој добра идеја (y)
   
  На Smiley_1996 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: