Спорт и политика

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,762
788
1,133
Skopje
Наведи конкретно на што мислеше во врска со спортот и политиката , вака како што ти е прашањето 'Што мислите' нема крај , некој вака може да почне да пишува и за монетарна политика ...
Спортот е широк поим , или може си мислел/а на влијанието на политиката во спотртот овде во нашава држава ?!
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
741
613
103
Во ред е дека требаше малку вовед, не многу опширен ко некои што се забегуваат со пишување...Ама аман не бидете тупаџии, се е јасно, спорт и политика..еееееееееееее..само да се наоѓало примедби:zelen
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Ова некоја мрза е сигурно, а добра тема би било. Уствари не ни има што да се прави муабет за кај нас. Кај нас толку е влезена политиката во спортот што веќе и се гледа дека партиите се натпреваруваат чив тим ќе е подобар. Ако дојде некој спонзор, се трудат што повеќе пари да му земат, и ако не игра како што му свират одма го бркаат. Доказ за таков милијардер кој се спои со власта кај нас е газдава на Вардар.
Наведи конкретно на што мислеше во врска со спортот и политиката , вака како што ти е прашањето 'Што мислите' нема крај , некој вака може да почне да пишува и за монетарна политика ...
Спортот е широк поим , или може си мислел/а на влијанието на политиката во спотртот овде во нашава држава ?!
Како може да се забега од спорт на монетарна политика?
 
  • Like
Реакции: misterija

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,762
788
1,133
Skopje
Па читаш ти горе ПОЛИТИКА , може да е и монетарна , меѓународна ,Кадрова итн , што се правиш со сила експерт ??
Не кажа конкретно ,а тоа е дека нема вовед , политиката е многу дискутабилна како и спортот ?!
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,762
788
1,133
Skopje
Ај сега не ги теши ти као , се знае што треба , неможе двојни стандарди нели , за секого е исто ...

Вовед ,бе ! ;)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Па читаш ти горе ПОЛИТИКА , може да е и монетарна , меѓународна ,Кадрова итн , што се правиш со сила експерт ??
Не кажа конкретно ,а тоа е дека нема вовед , политиката е многу дискутабилна како и спортот ?!
Не се правам експерт, ама и ти читаш подфорум Спорт, што значи се знае на што се мисли. Има и подфорум Политика.