Спомени од школските денови

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Луѓе јас одам да спијам. Утре рано треба да станам,да одам на школо,училиштето да си го видам :D
Од утре во седум часот - Враќање во пеколот :)

Едитирано од модератор:
Давор напиша:
Луѓе јас одам да спијам.Утре рано треба да станам,да одам на школо,училиштето да си го видам :D
Од утре во седум часот - Враќање во пеколот :)
melpomena напиша:
Убаво да спиеш,за некои 14 до 17 години ако не и порано,тој пекол ке ти се гледа како рај :)
Инспирирана од оваа реченица на нашиот Давор пред одење на спиење и од групната конверзација во сакам да кажам,која трае нешто повеке од петнаесетина минути без да се скараме,решив да ја отворам темата.
За вас школските денови беа пекол или помегу рајот и пеколот.Не верувам дека во тамошниот аспект ви бил рај.:D
Но откако заврши,за некој од скоро,за некои одамна,па дури и поодамна,сега ви се гледа како рај или сеуште помислата ви е дека школксите денови се пекол?
Споделете со нас дел од вашите навики од вашите школски денови.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marchisio and Badgirl

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Луѓе јас одам да спијам.Утре рано треба да станам,да одам на школо,училиштето да си го видам :D
Од утре во седум часот - Враќање во пеколот :)
Убаво да спиеш,за некои 14 до 17 години ако не и порано,тој пекол ке ти се гледа како рај :)
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Убаво да спиеш,за некои 14 до 17 години ако не и порано,тој пекол ке ти се гледа како рај :)

Фала,и тебе слатки сништа кога ќе решиш да спииш.Иначе дали ќе ми се гледа рај,ќе видиме :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Фала,и тебе слатки сништа кога ќе решиш да спииш.Иначе дали ќе ми се гледа рај,ќе видиме :D
Ти благодарам.
Го разбирам твоето сегашно размислување,исто така и јас на таа возраст размислував и не му верував на дедо :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Јутре школа ? ех..
сакам ск да си ги спреам књиге за јутре, тетратке,пенкала и сфе остало, мамо дај некој денар за кифлу...
Времиња еј : )

И уште повеќе да знам дека одма после школо со другарот што седеше со мене во клупа ќе одевме до кај мене дома колку да фрлиме ранците (прва смена, де :sreken), и потоа директивка до најблиското теренче кајшто редовно игравме 2-3 саати фудбал. Аххх бе... :/
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
И уште повеќе да знам дека одма после школо со другарот што седеше со мене во клупа ќе одевме до кај мене дома колку да фрлиме ранците (прва смена, де :sreken), и потоа директивка до најблиското теренче кајшто редовно игравме 2-3 саати фудбал. Аххх бе... :/
Му велам јас дека е во рајот,тој не ми верува. :)
Уште па и да знаев дека ке ги сретнам утре три четворицата...евентуално до седум,симпатии :sreken(happy)
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
30
Western Sky, Land of Oz.
И уште повеќе да знам дека одма после школо со другарот што седеше со мене во клупа ќе одевме до кај мене дома колку да фрлиме ранците (прва смена, де :sreken), и потоа директивка до најблиското теренче кајшто редовно игравме 2-3 саати фудбал. Аххх бе... :/
Ах ме растаживте.. Многу ми недостигаат доаѓањата 10 минути пред час прва смена само за да проверам дали имам научено се.. Ми фали школото ми фали, ахх..
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Ах ме растаживте.. Многу ми недостигаат доаѓањата 10 минути пред час прва смена само за да проверам дали имам научено се.. Ми фали школото ми фали, ахх..
Аааа :frantic јас ова или го немам правено,или сум заборавила :eek: :D :D
Тукуууу....како да ја насловиме темава што ја разврзавме на овие две три страни?
Таман ке навраќаме во неа чат пат,ем нема да сме офф топик. (wasntme)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky