Со која мелодија ви ѕвони алармот?

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Пред да почнете да ставате клопотарци од овој тип, да потсетам дека ова е подфорум за мобилни :)
Без разлика на намената за која поставуваме аларм сите се нервираме кога го слушаме. Некои дури го фрлаат телефонот за да не го слушаат.
4J53R6U.png
Станувајќи рано за на работа решив пред три години да најдам песна која не почнува веднаш многу гласно :) . Ја најдов оваа, и оттогаш не ја менувам. Значи ова ме буди секое утро веќе три години.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Female

Female

Староседелец
18 јануари 2013
125
183
1,043
In your thoughts!
Не ми отвара нешто јутјуб, како аларм ми е ставена "U2 - Beautiful day" ама почна на нерви да ми оди и страшно да ме нервира на сабајле.
Како ја ставив за да ме буди, уште малку ќе ми се одмили песната или веќе ми е одмилена ама не ја менувам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Boyle and Y1K991

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Лесно се будам,така да не мора да е нешто ептен гласно и јако.Во последниве месеци е оваа.....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aleksis and Y1K991

Photographer

Amoureux
23 февруари 2012
482
1,394
1,093
Мислам дека песнава ме буди откако можеше да се стави мп3 за мелодија за аларам на телефоните...тоа е сигурно од пред 5 години, никогаш не ме изнервирала ниту ми се здосадила и секогаш оставам да заврши песната па после станувам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Најлесен начин да замразиш некоја песна: стави ја за аларм. Затоа не ни ставам, ги мењам само тие дифолт ринг тонови или што и да се у телефон што ги има, и моментот коа ќе чуеш дека на некој му ѕвони така телефонот, од толку трауми од будењето ти ги превртува цревата кога ќе го чуеш
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Точка