1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Со која мелодија ви ѕвони алармот?

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од Y1K991, 12 март 2014.

 1. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Пред да почнете да ставате клопотарци од овој тип, да потсетам дека ова е подфорум за мобилни :)
  Без разлика на намената за која поставуваме аларм сите се нервираме кога го слушаме. Некои дури го фрлаат телефонот за да не го слушаат.
  [​IMG]
  Станувајќи рано за на работа решив пред три години да најдам песна која не почнува веднаш многу гласно :) . Ја најдов оваа, и оттогаш не ја менувам. Значи ова ме буди секое утро веќе три години.
   
  На Female му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Female

  Female Староседелец

  Зачленет на:
  18 јануари 2013
  Мислења:
  125
  Допаѓања:
  183
  Не ми отвара нешто јутјуб, како аларм ми е ставена "U2 - Beautiful day" ама почна на нерви да ми оди и страшно да ме нервира на сабајле.
  Како ја ставив за да ме буди, уште малку ќе ми се одмили песната или веќе ми е одмилена ама не ја менувам.
   
  На Boyle и Y1K991 им се допаѓа ова.
 3. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Рефренот од оваа песна...
   
  На Y1K991 и Saladin им се допаѓа ова.
 4. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  [​IMG]
   
  На Y1K991 и Хоуп* им се допаѓа ова.
 5. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232

  :D
   
  На Podem и Y1K991 им се допаѓа ова.
 6. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Најактивен член

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,694
  Лесно се будам,така да не мора да е нешто ептен гласно и јако.Во последниве месеци е оваа.....
   
  На Aleksis и Y1K991 им се допаѓа ова.
 7. Photographer

  Photographer Amoureux

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  480
  Допаѓања:
  1,393
  Мислам дека песнава ме буди откако можеше да се стави мп3 за мелодија за аларам на телефоните...тоа е сигурно од пред 5 години, никогаш не ме изнервирала ниту ми се здосадила и секогаш оставам да заврши песната па после станувам.
   
  На Y1K991 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Jericho

  Jericho Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  465
  Најлесен начин да замразиш некоја песна: стави ја за аларм. Затоа не ни ставам, ги мењам само тие дифолт ринг тонови или што и да се у телефон што ги има, и моментот коа ќе чуеш дека на некој му ѕвони така телефонот, од толку трауми од будењето ти ги превртува цревата кога ќе го чуеш
   
  На Точка му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
 10. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,275
  Допаѓања:
  1,896
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: