Сончева диета

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,390
1,133
Yellow submarine
Ова е брза диета, која не бара многу труд. Позната е и како жолта диета.
Оваа диета не треба да трае повеќе од осум дена и ако ја држите правилно, може да изгубите и до 4 кг. Основно правило на оваа диета е да се користат исклучиво природни производи и тоа со жолта боја!

Намирници кои можете да ги користите во текот на диетата се: кајсија, диња, банана, тврди сирења, тиква, жолти јаболка, круша...и др.
Дневно може да јадете по 500 гр. жолта храна. Она што е важно е дека треба таа количина да ја усогласите со фактот дека во еден оброк треба да имате најмалку четири различни намирници во еднакви количини.

Во текот на диетата може да пиете и жолт сок, ама да имате во предвид дека испиената количина е вклучена во вкупно дозволената на намирници преку целиот ден.
Како и во секоја диета и тука се практикува блага физичка активност како прошетка, и оваа диета не се препорачува на трудници и хронично болни.

1292931034d6tNJ7.jpg
 

m.o.p.

Активен Член
14 февруари 2012
348
221
43
34
Чајџилница
без да вежбаш нема да ослабеш вакви диети со овошја , со нејадења имаат после контра ефект одма ги враќаш назад килограмите некогаш и дупло затоа мислам дека 1 час да повежба некој и комбинација на здрава храна ке имаате подобри ефекти
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,390
1,133
Yellow submarine
Се разбира дека физичките активности се неопходни. Не само за тие што сакаат да намалат од тежината, туку за сите од веќе познати причини.

Бај д веј, аватарот ти е исклучително моронски.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Nikola

m.o.p.

Активен Член
14 февруари 2012
348
221
43
34
Чајџилница
Се разбира дека физичките активности се неопходни. Не само за тие што сакаат да намалат од тежината, туку за сите од веќе познати причини.

Бај д веј, аватарот ти е исклучително моронски.
и (brokenheart) Хитлер