Совети од жените за мажите

Индискo оревче

Истакнат Член
22 април 2012
74
99
318
30
Слична на другана тема...
Епа пуцајте

Еф јас прва
Не дек постојт правило, ама пожелно е да не и кажвите да типката дек се заљубвите (или сте заљубени во неа) на почетокот... скраја да е на прв состанок! И та да ве љубит, ито многу, и да сакат многу да го чует то, нек не излегвит од вас бар некое време.
 

LoveDealer

Староседелец
3 март 2012
180
563
693
31
Во неговото срце.
^ ееј јас баш не се согласувам. Зашто да не каже некој Те сакам ако навистина го чувствува тоа? Велиш на почетокот, па и мене некој да ми каже те сакам од првиот состанок или во текот на недела и слично прво ќе се чувствувам глупо, затоа што ќе знам дека тоа не е така!.. Не можеш некој да сакаш ако не поминеш извесен период со таа личност. Јас сфаќам која ти е поентата, демек ако ни кажат те сакам ние ќе си играме со нивните чувства? Една девојка не ја прави цела популација на женски ниту едно момче на машки. Ако гледаме така и ние да им кажеме на некои момчиња дека ги сакаме никој не ни гарантира дека тие ќе си поиграат со нашите чувства и ќе не откачат тогаш кога најмалку ќе очекуваме. Значи машки - женски, сите сме исто, се зависи од карактерот и воспитанието. И не, не гледам причина да не кажам те сакам ако навистина го чувствувам тоа. Ако не ризикуваш, никогаш нема да добиеш;)
 

Индискo оревче

Истакнат Член
22 април 2012
74
99
318
30
Не е заради играње со чувства. Туку заради нешто друго.
Глупо е малце, ама ќе се послужам со мој пример. Првпат ко се бацивме со типот ми рече дека почвел да се заљубвит во мене. Јес да ми се свиѓаше, ама во моментот добив некое чудно неубо чувство во стомаков, шо нормално, не можам рационално да го објаснам. Ете така :D
А истата ситуација им се имат десено и на 2-3 другарки, и така :D

Е сеа, вистина немат правила, можда на некоја ќе и пријат такво изјавување (на евентуално за)љубов(ење). Ама сепак мислам дека е вишак уште на почетокот. Некој стари рекле трпение-спасение :)
 

LoveDealer

Староседелец
3 март 2012
180
563
693
31
Во неговото срце.
ќе се цитирам самата...

^ ееј јас баш не се согласувам. Зашто да не каже некој Те сакам ако навистина го чувствува тоа? Велиш на почетокот, па и мене некој да ми каже те сакам од првиот состанок или во текот на недела и слично прво ќе се чувствувам глупо, затоа што ќе знам дека тоа не е така!.. Не можеш некој да сакаш ако не поминеш извесен период со таа личност. Јас сфаќам која ти е поентата, демек ако ни кажат те сакам ние ќе си играме со нивните чувства? Една девојка не ја прави цела популација на женски ниту едно момче на машки. Ако гледаме така и ние да им кажеме на некои момчиња дека ги сакаме никој не ни гарантира дека тие ќе си поиграат со нашите чувства и ќе не откачат тогаш кога најмалку ќе очекуваме. Значи машки - женски, сите сме исто, се зависи од карактерот и воспитанието. И не, не гледам причина да не кажам те сакам ако навистина го чувствувам тоа. Ако не ризикуваш, никогаш нема да добиеш;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
како беше она...Подобро фрли се од тераса одколку да се заљубиш!!! Помалку боли...

за тоа и не ми се разговара на оваа тема, колку и да бистриме овде вака, така исто ни се фаќа, се отиде во неповрат, луѓето и времињата се сменија...на љубовта црно и се пишува....за жал...
 

Индискo оревче

Истакнат Член
22 април 2012
74
99
318
30
Добро, не го негирам то дека ќе ти е глупо заради недоволно познавање со типот бла бла бла. Ама то е рационалната страна.

Јас прам муабет за нешто друго шо немојт да се објаснит... ко шо немојш да објасниш зш баш во некого си се затрескала, а е се’ спротивно на она шо си го замислувала како идеален тип. То е то нерационално од кое мене ми се преврти стомакот во примерот шо го кажав во претходниот пост. То е истото нерационално од кое им се преврти стомакот и на другарките шо ми имет кажвено за такви ситуации. Ти можда не си се нашла со таква ситуација и немојш да разбериш, ама океј е. Секој различно мојт да си доживејт некој ситуации.
 

LoveDealer

Староседелец
3 март 2012
180
563
693
31
Во неговото срце.
^ Баш дека сум го доживеала затоа пишувам.

*Туку Kitty се сменија времињата, точно, но постои љубов. Можеби со тек на време ќе сфатиш, а и другите ќе сфатат. И јас бев скептик и не верував во љубов после љубов, мислев дека човек еднаш љуби и слично, но не е така. Постои љубов и вреди да се бори за неа откако ќе ја пронајдеш. Разликата е во тоа што многу личности не се созреани и се е во тоа да испаднат "фраери/ки" преди другарите/ките и се им е во забавата, пијанчењето и слично. Кога тогаш се ќе се сврти, верувај! :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
не сум скептик ич...баш и јас сум чат пат(inlove)
ама сакам да кажам многу е тешко бре да се најде права љубов, и баш онака од мерак да уживаш во неа...:unsure
а правило број еден е секогаш да се затрескаш во некој што е спротивно од тоа што си сакал да најдиш...:D