1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Смешни фудбалски слики и стрипови

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од Y1K991, 22 јули 2013.

 1. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  Тука објавувајте ги вашите омилени или тие што ве насмеале :)
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  #1 Y1K991, 22 јули 2013
  Последна промена од модератор: 1 октомври 2015
 2. red dragon

  red dragon Староседелец

  Зачленет на:
  27 март 2013
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  129
  26.04ramos-majtap10.jpg
   
  #2 red dragon, 24 јули 2013
  Последна промена од модератор: 1 октомври 2015
 3. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Ме пукна носталгија :zelen
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  ;(
   
  #3 Хоуп*, 30 јануари 2015
  Последна промена од модератор: 1 октомври 2015
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Dedicated to the legend, the one and only -

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На existence му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  [​IMG]
   
  #5 Хоуп*, 17 февруари 2015
  Последна промена од модератор: 1 октомври 2015
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Не се покажува сликата. :(
   
 7. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  [​IMG]

  Страва :patos:patos:patos
  Нека донираат по едно пени фановите на Олд Трафорд, кутриот неможе да си купи крофна :rofl

  [​IMG]

  @Хоуп* за кого навиваш во дуелов на сликата? :zelen
   
  #7 Outrider, 7 март 2015
  Последна промена: 1 октомври 2015
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  За да му ја пукне една на животново. :zelen
  Која фаца е еј. Лигле.
  [​IMG]
  :patos
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  [​IMG]
  :patos
   
  #9 Altaïr, 31 август 2015
  Последна промена од модератор: 1 октомври 2015
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Почнаа. :patos:patos
  Само што Ливерпул нема дадено 5 голови туку 4. :zelen
  [​IMG]
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: