Случки кои подоцна ви се смешни

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Ви се има ли случено да се најдете во некоја ситуација кога сте нервозни, а подоцна случката да ви биде смешна?
 

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
Хахахахах сега ми текна една случка :D досега имам искуство со работа во 2 интернет кафиња и кога се вработував во првото братучед ми ми го препорача и ме запозна со сопственикот на нет кафето и сопственикот ми рече дека ќе ми се јави за да ми каже дали сум примена или не. А предтоа јас се скарав со еден другар и он ми се јавуваше и ме молеше да се најдеме некаде, да разговараме и да го решиме проблемот ама јас инат невиден нејќев да попуштам и последниот пат му се развикав на телефон да не ми се јавува веќе :D и по некое време ми sвони телефонот и јас не ни видов кој е, кренав и се развикав баш со овие зборови (уште ги памтам :D): абе кретену еден глуп ти реков да не ми се јавуваш ајде не ме замарај веќе!! и од таму го слушам гласот на идниот шеф: "молам"? хахахахахахах ќе паднев у несвест од срам и нервоза истовремено (си се изнервирав самата себеси хахахаха од брзиот јазик што го имам) и само му реков извинете незнаев дека сте вие и после уште непочната не се појавив 1 недела на работа од срам :D
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Како помала секаде одев со татко ми, тој трбаше да оди до Бугарија да вози еден пријател и мене ме зеде. И тој пријателот на тато требаше да купи фарба со боја на маслинка, отидовме во проданица и бараме таква боја ама никако да најдат таква боја. Изреволтиран тој пријателот на татко ми отиде во маркет и купи тегла маслинки:rofl и вика те ваква боја. Се разбраа на крај. И тогаш беше смешно ама не како сега.:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini and Morticia.

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
Филингот коа некој шо ти се свиѓа го додааш на фб, па те копа нешо у стомакот додека собереш храброст да и пишеш на истава особа...и од коа ќе и пишеш и ќе сватиш дека и таа личност е иста као тебе и дека џабе си се нервирал....посмешно има ли од тоа?:D
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Еднаш ми се има случено да треба да као рецитирам стихови, и пред директор и психолог и плус скоро сите членови од хоро.. и јас почнувам и на еден стих ми заицнува гласо и таква застанав и почнав да се смејам и они ми ракоплескат и се смејат :D
А и колку пати ми се има случено, слушам песни на mp3kata и одејќи по пато забравам се и почнам да си пејам и оноа малку мавтам со главата и после тоа се осеќам како retard :| :D