Слободни состави.

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Абе шо домаќини сте...

Патем има ваква иста тема. А за слични да не зборам.

:rofl )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Абе шо домаќини сте...

Патем има ваква иста тема. А за слични да не зборам.

:rofl )
Јас мислам дека треба да бидеш фер и модератор за пример и да си дадеш опомена за овој оф топик...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin and Lady*

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Слободен состав

Во затвор сум. Слободата оддамна ми е земена од рацете. Ама затоа си ги имам слободните мисли и со нив ќе си составам слободен состав.
Состав од неколку збора кој што нема да имаат никаква смисла. Зошто да имаат кога и самата тема нема смисла. Всушност има ама нашите мисли не се доволно добро организирани за да ја сфатат и да ја фатат фрекфенцијата на оваа драга форумџика што сопствените мисли гиискажува со насмевки.
Не било толку многу лесно да се слуша тишината, да се чита празнината и да составува состав без поента :)

Што напишав бе? (facepalm) Не е битно, битно ќе си стиснам„Испрати мислење“:)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Arkantos - бујрум во темата за “писанија на тема“, не си ја арчи мислата тука. Не вреди.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Слободен состав

Во затвор сум. Слободата оддамна ми е земена од рацете. Ама затоа си ги имам слободните мисли и со нив ќе си составам слободен состав.
Состав од неколку збора кој што нема да имаат никаква смисла. Зошто да имаат кога и самата тема нема смисла. Всушност има ама нашите мисли не се доволно добро организирани за да ја сфатат и да ја фатат фрекфенцијата на оваа драга форумџика што сопствените мисли гиискажува со насмевки.
Не било толку многу лесно да се слуша тишината, да се чита празнината и да составува состав без поента :)

Што напишав бе? (facepalm) Не е битно, битно ќе си стиснам„Испрати мислење“:)

Пред некој ден кога пишуваше во некоја наредна наредна наредна прилика,остави впечаток ко да ќе те нема со месеци :D
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Една е мама

Учителката ни даде да пишуваме расказ на тема -Една е мама.
Прво му рече на Мирче да го прочита својот расказ.
Мирче имаше раскажано како кога бил мал паднал незгодно и си ја скршил раката. И додал:
-Мојата мама плачеше цела ноќ над мене. Една е мама!
Својот расказ втора го раскажа Мери.
Мојата мајка е најдобра. Вчера сакав да јадам колачиња, а таа иако уморна од работа, ми ги направи моите омилени колачиња.
Една е мама!
Мене ми рече трета да го прочитам расказот.
Почнав да читам:
- Еден ден мама правеше пита со ајвар, а мене со нејзиниот милозвучен глас ми рече:
-Хоуп сине, оди до подрум и донеси ми уште две тегли ајвар.
Јас истрчав во подрум по двете тегли, ама имаше само една. И тогаш и викнав:
-ЕДНА Е МАМА!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Планирав да ме нема, ама не излезе по планираното :)

Затоа велам јас дека претеризмите се страшна работа.
Еве предлог наслов за состав:
Скокни па викни оп,а не оп оп оп оп и на крај нема скок :)
ајде Хоуп* навали:giggle