1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Слика наместо лексилиум

Дискусија во форумот 'Дводимензионална уметност' започната од ●Untouchable°, 15 септември 2015.

 1. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  Кога ти е преку се имаш ли волја да правиш нешто или сакаш да лежиш или пак да се караш.... Кој е твојот ,,лексилиум ,, .. Вака ја нареков темава зошто мене сликањето ме смирува баш како лексилиум : D
  Ако не е нешто во ред со насловот нека се промени без комм ; )
  Ајде објавувајте слики кои ве смируваат : )
  20150915_193016.jpg 20150915_193246.jpg
  Мене денес ова ме смири : )
   
  #1 ●Untouchable°, 15 септември 2015
  Последна промена: 15 септември 2015
 2. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  мене слики не ме смируваат. Дали сум нормален? (wasntme)
   
  На Lady* му/ѝ се допаѓа ова.
 3. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,649
  Допаѓања:
  5,728
  Ne si,za tebe samo lexilium togas:zelen
   
  На ●Untouchable°, The Tramp и diva orhideja им се допаѓа ова.
 4. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  А каде стои текст во кој има напишано дека не си нормален ако не сакаш слики? ;) Значи, темата е за оние кои САКААТ сликање, какво е влијанието на сликањето вез нив и колку сликањето ги опушта. Дали добро објаснив? :)
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 5. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  не, никаде, само имаше пишано во друга тема како не ти коментирале. Поентата ми беше дека можда и другите не ги смирува слика т.е. фотографија ко мене. :biggrin
   
 6. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  83611656_970765391.gif 115003337_00.jpg
   
  На corki и ●Untouchable° им се допаѓа ова.
 7. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  Значи темава е за оние кои САКААТ СЛИКАЊЕ. А не може мене никој да ми каже дека овде нема дури ни 5 души што се ств по сликањето . Значи сум приметила дека има луѓе кои сакаат. Имало причина за темава ;)
   
 8. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Предлог слика против запек - фото од пастирот залепена внатре во шољата или рандом политичар по избор. Како за чудо, скоро сите се одвратно наказни, колку по содржина толку и по лик.
  За диета, истите ликови внатре во фрижидер, има да ви се одјаде веднаш.
   
  На 990Freak, Lady* и Altaïr им се допаѓа ова.
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  За во фрижидер стрикно слика од Латас. Добро може и уште една за секој случај.
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 10. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  @Outrider and @Altaïr ... а да си отворите тема за запекоманија,латасофобија и губење на апетит?
  Незнам зошто досега не ве избришаа!???
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: