1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Слабеење со хипноза

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од pozdrav eden topol, 10 јули 2018.

 1. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Сите проблеми велат дека идат од глава..па сигурно и за проблемот со вишок килограми, се разбира освен ако не е некое хормонално пореметување, би требало да пробаме да го лечиме во глава...но, дали некој пробал ваков метод на слабеење со употреба на хипноза?

  Е, сега, јас незнам многу за хипнозата, дали е штетна и др. но знам дека има луѓе кои со нејзина помош ги оставиле цигарите.

  Некој да каже искуства, нешто да чул од рекла казала, мислење!!!
   

Сподели: