Скопје 2014

 • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Дали ви се допаѓа проектот ,,Скопје 2014"

 • Да

  Гласови: 24 42.1%
 • Не

  Гласови: 33 57.9%

 • Вкупно гласале
  57

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Јас да сум на место на скопјани би внимавал, може да се откачи некоја барокна гипс табла и да падне да отепа раја на сред улица :D
Којзнае за неколку години што ќе биде има да паѓаат глави од споменици по плоштад (party)
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Мене ме интересираат никовите на оние 22 што гласале дека им се допаѓа проектот.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Мене ме интересираат никовите на оние 22 што гласале дека им се допаѓа проектот.
Се кладам ако се рестартира анкетата и сите горенаведени повторно гласаме, разликата би била минимум 9 према еден против проектов. Народов се свестува лека полека.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ова е само тригерот што нон стоп го чуваат кога работата им загустува по фотељите. Одлично спин оружје против разумниот дел на народот.
Проблемот е што се доволно шизофреници истото да го имплементираат, кога работата ќе почне да им се лизга низ рацете.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Тукушто спомнаа на вестиве, се работи за реновација на паркот. Патеки, зеленило и осветлување.
Дај боже да е ова второво.
И јас викам така, ама да не испадне после ај заедно со патеките и барокче да направиме. :)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
И јас викам така, ама да не испадне после ај заедно со патеките и барокче да направиме. :)
ГТЦ мутреба како вечити спин кон личности кои очи нејќат да му видат. Кога ќе почне да го гради, тогаш спин материјалот со сигурност му се потрошил.
 

Makedonka

Нов член
15 април 2022
18
3
3
Потсетува на други држави во доста сегменти, но во секој случај одличен. Претставени сме ние Македонците во секое светло. Целата наша историја испишана и претставена во центарот на главниот град. Еве години подоцна, станува главно обележје и туристичка атракција, место за убави фотографии. Но најважно од се, ја истакнуваме свесноста дека жртвите на тие луѓе таму се наша слобода!