Скопје во средниот век | Црнобело Форум

Скопје во средниот век

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,932
743
накратко речено Скопје е прошиено неколку пати (десетици) у :cenzura :)
Тоа Калето се смета за Горен Град а Долен Град мислам дека би требало да биде некаде околу Чаир и една населба би требало да има од другата страна на Вардарот кај Камени мост..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048