Скопски моден викенд

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Вчерашниот ден на скопскиот моден викенд почна со ревија на македонскиот детски бренд „Тила“. Потооа продолжи со уште една вечер резервирана за дизајнерските парчиња облека потпишана од македонските дизајнери. Во неделата своите колекции пред скопската публика ги промовираа Антонија Ристовска, „Тресор“ и дизајнерката Лидија Георгива. Во рамки на модниот викенд, истата вечер, публиката ја виде и колекцијата чевли од брендот „Баргала“, и хуманитарниот проект организиран заедно со магазинот „ТЕА Модерна“. Во проектот насловен „Дизајнерите креираат за ТЕА Модерна“, видовме креации од Сека Радончиќ, Мери Радончиќ, Ненад Секирарски, Росица Мршиќ, Олгица Ѓоргиева, Елена Љутикова, Роберт Ивановски, Маја Кикириткова, Елена Лука и Acid Wear.

Повеќе слики тука.

Мислења, коментари, импресии од модниот викенд.
Дали Македонија има дизајнери чии креации се достојни за да бидат претстваени на една ваква манифестација?
 
  • Like
Реакции: Hexasto

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,192
3,931
743
Кај е таа со голите цицки што беше денес на насловна на "Вест"?:cool:
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,192
3,931
743
Цеце Орешковааааааааааааааа :mstickle(happy)
Сепак имало и други манијаци..:rofl
Сексуална револуција на Модниот викенд во Скопје - Цеце Орешкова го скрши мразот
Една откриена цицка на модна писта и Скопје заличи на модна метропола. Манекенките има уште да учат за професионалноста, а публиката бурно да не реагира.
Текстот и ексклузивните фотографии од Скопскиот моден викенд и од македонската манекенка Цеце Орешкова, која конечно го скрши мразот, се објавени во печатеното и во електронското издание на Вест.
Л. Сабит
Фото: Б. Грданоски
 
  • Like
Реакции: smeker and Hexasto

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Една откриена цицка на модна писта и Скопје заличи на модна метропола. Манекенките има уште да учат за професионалноста, а публиката бурно да не реагира.

Потоа ќе се правиме современи граѓани и ќе сакаме да фураме висока мода, а најголем дел се глупави со џиновски димензии.
Цицка е побогу, ширум свет секојдневно излегуваат и ѕиркаат надежни и амбициозни цицки, као на фешн тв не виделе?!
Ова бурно да не реагираат, треба бре религизоно да се молчи, со закон и тоа!