Скејтерски марки

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,054
1,576
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Reef, Nicotine, Acid Wear. Само од овие носев ко средношколец. Имаше еден бутик Unity кај грчка амбасада од таму купував но го затворија и од Токсик позади Југотон мислам дека уште работи. А да, и Фубу носев :)

Ги имам уште фармерките и шорцевите ги чувам за успомен. :Д
 
  • Like
Реакции: Foxboro and DarkPassenger

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
одсекогаш сакам да си купам Vans, каде ги има во Скопје
Не знам каде има сега, порано имаше посебна продавница за Ванс во Беверли Хилс, ама ја затворија. Може од нет да се порачаат.
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
22
Куманово
Од тија скејтерски само DC сам носија. Кога га итнересирав ванс има некоја ванс продавница у Куманово на нагорички сокак
 
  • Like
Реакции: Foxboro

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
Не знам каде има сега, порано имаше посебна продавница за Ванс во Беверли Хилс, ама ја затворија. Може од нет да се порачаат.
Во право си на нет се изг поевтини......овие ми се фаворит
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
22
Куманово
....а да кажеш малце по прецизно...дека?
Ке дојдеш у куманово и ке се качиш у такси и кажи сакам да иду до Ванс што е на Нагорички сокак. Потачно неможе да се објасни пошто се наваѓа тамо. Али не гарантирам дека ке најдеш којзнае колко добру робу и смисал некој нов дизајн.