#Сите

Proton

Староседелец
12 февруари 2012
127
263
1,063
Скопје
На Твитер почнува на големо да се шират шеги на оваа тема... значи вака оди некако:

Сите ние сини врапчиња само Сиљан штрк.

Сите убавици, Били ѕвер.

Сите се уметници, само Мишо Ковач.

Сите жени копаат, само Рита Ора.

Сите луѓе ја сакаат земјата, само Бруно Марс.

Сите луѓе сакаат сол, само Џастин Бибер.

Сите жени се змии, само Дара Бубамара.

Сите возат свој автомобил, само Неда Украден.

Сите по патики, само Карло Бос.

Сите плави, само Бранко ЦРВЕНковски.

Сите жени се интересни, само Биба Додева.

Сите по Дуксер, само Синан Сакич.

Сите мочаат, само он КАКА.

Сите тастатура, само Мики Маус.

Сите Дедовци, само Али Баба.

Сите ауди, само Цаноски Фиат.

Сите Курбан, само Амди Бајрам.

Сите парен број само Боки 13.

Сите сме биле тепани, само Горан Каран.

Сите си плаќаат само Лејди Гага.

...значи, имате претстава како треба да продолжите! :)
 

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,012
1,103
Му пружам рака на човекот што прв ги почнува овие глупости. И за ова треба малку талент.
Им се смеам на таквите кои прават да се хит работиве, па уште и се воодушевени.
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Леле аман, еве на фб со истиве ми досадуваат. |-( Ич не ми се интересни, ама ќе ископирам неколку, чим веќе се нафатив да пишувам во темава.

Сите купуваат леб, само Лионел Меси.
Сите се луѓе, само Дарио Срна.
Сите машки се татковци, само Едо Мајка.
Сите имаат куќа, само Александра Стан.
Сите читаат книги, само Мерил Стрип.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Го имам пишано ова во друга тема, ама ај и тука.
Сите мажи се татковци, само Едо е Мајка. :patos
 
  • Like
Реакции: Gemini and violetmoon