1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Синан Сакич

Дискусија во форумот 'Изведувачи' започната од Hexasto, 7 јуни 2012.

 1. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Sinan Sakić

  Sinan Sakić (Serbian Cyrillic: Синан Сакић, Romani: Sinan Sakičh; born October 13, 1956) is a Serbian folk singer of Roma descent. He launched his career back in 1978 with the singles "Rastanak kraj reke" and "Sreli smo se mnogo kasno". As of 2006, he has released 27 music albums. He gained his first musical experience from his father who was a musician in the military orchestra. He is very popular in Serbia, Croatia, Bosnia and Herzegovina, Montenegro, Albania, Republic of Macedonia and Bulgaria.
  Sinan has a house in India,[1] where he spends his vacation.
  His son, Medo Sakic, is also a singer.
  браво мајсторе ти симнувам капа...и несакам хејтерски коментари и намерно е на англиски и интернационалните членови да се запознаат со маестро Сакич..


  моја омилена и автобиографска песна :rofl
   
  На The_Mayor, Maks, Aaliyah и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631

   
  На The_Mayor и Maks им се допаѓа ова.
 3. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Толку емотивна мелодија.....:(
   
  На melpomena и Hexasto им се допаѓа ова.
 4. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  каков маестро е Сакич ракијата за бришење прашина ке ја испијам од со ме погоди :rofl
   
  На JaMi, Scars31 и Mila Kunis им се допаѓа ова.
 5. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  значи како ме расположуваш убаво со ѕвездиве неповторливи алал да ти е :rofl
   
  На Mila Kunis и Hexasto им се допаѓа ова.
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Ајде да го поздравиме Дејмон со песна една од Синан :ninja да го развеселиме малце :zelen
   
  На Mila Kunis, Дејмон и Hexasto им се допаѓа ова.
 7. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Ко мал играв на Зоко моја зоко. :rolleyes:
  Иначе мај фејврит:
   
  На Hexasto и JaMi им се допаѓа ова.
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  сви грешимоооо :ninja:giggle
   
  На Дејмон му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Сите пеат за пари, Синан пее од срце. И е мој идол од Српската естрада на пц имам над 100 песни од него.:zelen
  Синан плаче и пее за ќерката во живо на емисија. 04:00 --> :)
   
  На Hexasto и JaMi им се допаѓа ова.
 10. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Брате Синане, ми ти се кунемо!
  Forever young!
   
  На JaMi и Hexasto им се допаѓа ова.

Сподели: