Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница) | Црнобело Форум

Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,648
1,683
Normandy
Значи во темава можете да пишете се` што ви лежи на срце кон оној во кој сте заљубени, разочарани, затрескани. Препорачливо е да биде во неколку реченици со јасен тек на мислата, а не само нафрлани зборови и ставен некој клип.
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,103
393
28
Струмица
Сакам да ти кажам дека те сакам, сакам да си средиме се, а од друга страна и не сакам, бидејќи знам дека нема да се смениш пак... знам и дека грешев, мака ми е поради тоа, се каам, но веќе е касно за се, како што и ти еден ден ќе се каеш, ама тогаш ќе е касно...
 

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
226
411
63
Сакам да му кажам дека не би го замислила животот без него .. да му се извинам ако го повредив .. и дека премногу го сакам ... можи постојат моменти кога мислам дека нема излез... дека многу ме нервира а се поќе го сакам .. дека вервам во нас за знам дека и тој ... !!! сакам да му кажам БЛАГОДАРАМ шо влезе во мојот живот !
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Сакам да кажам дека те сакам многу,дека ова веќе стана неподносливо.Се трудам да заборавам,но не успевам,и те молам јави се и кажи ми дека се ќе се среди.Дека ќе бидиме среќни,бидејќи веќе стана болно да се потсеќам иако кратки преубави,пресреќни моменти поминати заедно. :trepka