Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Ajde koj e po shoppingot da mi kaze dali sega ima popusti vo solun? Imam nekoi pari pa da gi potrosam :D LadyInPink mislam deka moze da mi pomogne? :) or someone else?
Попустот ти трае до 15ти август. АМА, кога бев Грција на летување, тркнав до Солун една сабота и се покајав. Тој ден можев совршено да го поминам на плажа. Немаше апсолутно ништо. Ајде ќе речам дека можеби и јас имам некој посвецифичен вкус. Но, бевме три девојки и ниедна од нас не бендиса ништо што беше на попуст. Единствено што купив беше еден шорц од Paul's boutique на кој немаше ни п од попуст, едно фустанче од BSB исто од нова колекција и уште една маичка од Jennyfer. За овие три парталчиња платив околу 8-8500 денари.
Попусти имаше, ама гардеробата на попуст овојпат беше катастрофална.
Така да, нека не ти биде криво што го пропушти.:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mila Kunis and Марија

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
400516_4499693293182_54015607_n.jpg


(handshake)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aaliyah

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Мила јас во саботата бев во Солун, и освен едно фустанче колку да не биде без ич друго ништо не си купив. Навистина има попуст( некој минимален - не оној големиот како што ќе биде во септември ) ама нема избор на облека. Катастрофа, никогаш по сиромашен избор немало во Солун.
Затоа си дојдов во Скопјенцево наше и тука си ги потрошив парите, барем јас тука најдов повеќе работи.
epa ke si cekam do septemvri togas :D
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
cakar_ulav
Нуб, тоа е од револуцинонерот.

Сакам да кажам...ми се пие кафе. Уште да има некој доброволец дома да ми направи.
ај бе че пииме
нуб знам
СДК не ми се седе дома а шо да праам ?? о.О
 
Статус
Затворена за нови мислења.