1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да кажам/прашам

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Sara, 14 февруари 2012.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Sara

  Sara Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  116
  Самиот наслов кажува за што се работи!

  Темава се отвора за кратки прашања, прашања за кои нема тема и нема потреба од тема.
   
  На JaMi, cakar_ulav, Gemini и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Abe CreP

  Abe CreP Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  84
  Sto e toa sto e pomokno od Gospod, pozlobno od gavolot, sto go ima siromasniot, sto mu treba na bogatiot, i se sostoi od 5 bukvi?, 95% od decata od gradinkite vo America go imaat odgovoreno to4no prasanjeto, megutoa samo 5% od MIT ispitanicite go imaa pogodeno ?
   
  На Smiley_1996 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Abe CreP

  Abe CreP Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  84
  Paa ne bas, ali ne se trudi mnogu i odma ke ti tekne ;)
   
 4. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  263
  1. Зошто луѓето нарачуваат дупли чизбургер и голем помфрит, а со тоа и диетална Coca-Cola light?
  2. Зошто жените не можат да стават маскара со затворена уста?
  3. Зошто зборот “кратенка“ е толку долг?
  4. Зошто за да го изгаснеме Windows мораме прво да кликнеме на Start?
  5. Зошто сокот од лимон се прави со додатоци, а средството за миење садови со мирис на лимон - од вистински лимони?
  6. Зошто не постои храна за мачки со вкус на глушец?
  7. Зошто иглата која се користи за еутаназија е стерилна?
  8. Зошто кога батериите на далечинскиот управувач се скоро испразнети упорно стискаме посилно на копчињата?
  9. Зошто ги переме пешкирите кои ги користиме по бањање? Зарем не треба да сме чисти во моментот кога се бришеме со нив?
  10. Зошто пилотите-камикази носат кацига?
  11. Како таблите со натпис “Забрането е газење на тревата“ стигнале до средина на тревникот?
  12. Што се обидувал да направи човекот во моментот кога открил дека кравата дава млеко?
  13. Дали вработените во Lipton (ice tea) имаат пауза за кафе?
  14. Зошто “одвоени“ се пишува со еден збор, а “сите заедно“ со два одвоени збора?
  15. Зошто продавниците кои работат 24 часа имаат брави и клучеви? :)
   
  На MKD, Deviously Devilish, freak и уште 14 други им се допаѓа ова.
 5. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Љубов :p
   
  На Deviously Devilish му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Abe CreP

  Abe CreP Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  84
  Хаха, ај да не ве ма4ам, да ви одговорам, Одговорот е Ништо, бидејќи ништо не е помоќно од господ, и не е позлобно од ѓаволот, ништо нема сиромашниот, и ништо не му треба на богатиот, п.с. Ова го слушнав од еден професор :)
   
  На Sara.Be, WomanInRed, Deviously Devilish и уште 11 други им се допаѓа ова.
 7. mile

  mile Нов член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  На Abe CreP му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  263
  На Nightmare_f му/ѝ се допаѓа ова.
 9. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  1. Неам појма, јас си нарачувам обична :p ваљда да не им влијае толку чизбургерот :D
  2. Кој рекол дека неможе? :)
  3. Па немора да биде краток, зошто би бил краток?
  4. Е тоа чичко Бил Гејтс да го прашате :p
  5. Незнам :/
  6. Зошто, кога можат живи да ги јадат xD (j/k)
  7. Незнам...
  8. Психологија :D
  9. Хахахахахаха јако прашање и ја тоа сакам да прашам :p
  10. Не сум видела пилот-камиказа и незнам :D
  11. Со хелихоптер ги ставале :p
  12. Да открие што дава кравата од таму :D
  13. Кој кафе, кој чајче...
  14. Граматика
  15. Видиш видиш, интересно прашање :D
   
 10. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  жена брат ти е најголемото зло и најголемото добро....
   
  На Sara.Be и Abe CreP им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: