Сакам да кажам/прашам (стара тема) | Црнобело Форум

Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
502
1,110
393
Си jа спуштив Dominoes на моб и толку се зaразив што кога ќе замижам гледам домина!
 

AnneBoleyn

Активен Член
14 февруари 2012
144
193
43
In Chuck Bass' bedroom
Денес сум мрзлива. Ептен. Дури од кревет се влечев кога станував.
Уствари да не беше мајка ми уште ќе се излежував.. Колку убав сон ми прекина. И се налутив, ама од мрза и лутината ми помина.
Мрзливо џвакав и јадев цел саат. Ме мрзеше канал да сменам на телевизор и гледав цртани. Ги поквариле, тие од мое време беа поубави. Сега ме мрзи да станам вода да си земам. The use of "мрзи" in this post is too damn high! :sleep Ај прекинувам.
 

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
Не знам што да кажам кога ништо и се‘ е кажано. Прремалку во премногу. Низ глава ми се мотаат чудни мисли. Дали можеме да бидеме сигурни во нешто? Во љубовта можеби? Хм.
Пред една година, ова беше ден кој траеше една година. Зарем постојат среќни краеви? :unsure
Се чувствувам како светот да мава по мене со ножеви а јас упорно го гушкам. Дали треба да го напуштиме овој свет? Мислам дека треба, метафорично.

Не знам кај ќе ме одведе ова стварно, ама паметот ќе ми го спаси газот, тоа е повеќе од сигурно.
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,758
2,404
1,133
www.crnobelo.com
Како му се оштрам на кафанчето вечер, мезе, ракиичка, мх мх мх :rolleyes:
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Ми се јаде пилешко полнето.
Додека се фрцкате низ кафиЌите, јас одлучив да одржувам сеанса со некој филм, мезе, кафе, пепељара...
Немам воља за ништо. :unsure
Фала многу и пријатно :sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Blueberry
Статус
Затворена за нови мислења.