Сакам да кажам/Сакам да прашам | Црнобело Форум

Сакам да кажам/Сакам да прашам

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
Денес слушнав многу реченици од типот „Не не, немој да ми го честиташ празникот мене, јас не сум жена уште“.
Очигледно е дека многумина не го сфаќаат вистинското значење на овој празник.
Патем, среќен нека ни` е.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and JaMi

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,271
9,113
1,683
Пишала статус на facebook: Се забавува со друштвото.
А таа цело време на мобилна верзија.
***
Очигледно треба да си ја сменам перницата, вратот ме боли.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Точка and Yvette

Yvette

Истакнат Член
26 јануари 2014
144
276
73
Па намерно ги запросуваат јавно. Да не можат да кажат не од срам :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Точка

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,353
3,041
1,133
Колку е убав денот со сонце! И зумбулите на тераса рацсветаа и мирисаат...Само за прошетка со љубениот денот е створен!
Љубен, Петко , Станко или како се викаше?:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Violet, Lena and Y1K991

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
28
домче
сдк... потрошувачка 15 литри на 100.... па нешто не е ко што треба...
До сега ми трошеше 8-9 низ град...
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,271
9,113
1,683
Март, месецот кога матурантките се мажат :) стварно се е расцветано. Изгледа ветрот е оној 'windfucker' што би рекол Изет.

Sent from my ST21i using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,438
9,146
1,683
Кушкундалево
Сакав да пишам у темата за Впечатоци од членови. Пишав и го избришав мислењето пред да го испратам. Guess why...