1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Руски тјунер покрива А5 со 450.000 Swarovski кристали

Дискусија во форумот 'Авто-мото' започната од The_countess, 1 јули 2012.

 1. The_countess

  The_countess Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 јуни 2012
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  547
  Рускиот тјунер Шампа го украде целото внимание на изложбата за тјунери во Москва, кога се појави со бело Audi A5 покриено со 450.000 Swarovski кристали.
  Сега, морам да признаам дека сум видела доста тјунирани коли во животот, доста од нив биле и блескави, хромирани, златни и слични, но во секој случај мора да признаеме дека ако навистина сакаш да блеснеш - Swarovski кристалите се најдобриот избор. Пред некое време имаше и Mercedes SL600 покриен со 300,000 Swarovski кристали, во Токио, но Шампа очигледно сакал истата идеја да ја изведе уште подраматично.
  Од она што го дознавме, кристалите биле нарачани од Австрија и биле потребни 1440 работни часа за колата да се покрие со кристалите. Сето тоа рускиот тјунер го чинело околу $215,000.е Мене искрено ми се допаѓа.

  И што мислите вие за ова дело, за што се работи? За исклучителен тјуниг или за безвкусен егзибиционизам?
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На важна му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Можеби иронично ќе звучи моето мислење, со оглед дека станува збор за дијаманти, но многу цигански ми изгледаат. Блинг блинг, џиџи-миџи, лампиони! Ниту изгледа елегантно, ниту изгледа спортски. Не идат дијаманти на кола, според мене.
   
  На Реми, Dolphine, Hkakashi и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Ептен се новогодишни :)
  Не ми се допаѓа :nah
   
  На Hkakashi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. m.o.p.

  m.o.p. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  221
  ЗА момент помислив дека е наш Амди Бајрам
   
  На Реми, Aaliyah и Hkakashi им се допаѓа ова.
 5. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Што ви е вас, дечкото си има свој вкус и си праи на него да му е убаво :) екстра ја тјунирал :D
   
 6. Dolphine

  Dolphine Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2012
  Мислења:
  304
  Допаѓања:
  302
  Покичесто од ова и да сакаш нема да најдеш. :)
   
  На Шмекси му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Кога си има пари дечкото зошто да не..
   

Сподели: