Романтично осветлување со „полна месечина”

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Оваа модерна ламба со сферична форма која осветлена асоцира на полна месечина е производ на германската фирма “Мооnlight Inc.” Може да се купи во големина од 250мм до 750мм и е достапна во широк спектар на бои. “Полната месечина” поднесува температура од -40 °C до +80 °C и наменета е за тераси, дворови и затворени простори. “Moonlight” ламбата е добитник на награда за креативно решение, а исто така, поради нејзината популарност е составен дел од надворешното декорирање на многу луксузни одмаралишта во Дубаи, Европа, Азија и САД. Нејзината цена се движи од 325 до 1000 долари.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
еееееее ск надвори има јака месечинаааааа
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,525
14,437
1,683
Таму каде што треба
ама не тоа тоа.... ние со 4FUN имавме можност да ја гледаме вистинската месечина .... беше навистина магична ....на крај исчезна :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN