1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Романтично осветлување со „полна месечина”

Дискусија во форумот 'Скулптура и архитектура' започната од Natenceto, 4 јуни 2012.

 1. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Оваа модерна ламба со сферична форма која осветлена асоцира на полна месечина е производ на германската фирма “Мооnlight Inc.” Може да се купи во големина од 250мм до 750мм и е достапна во широк спектар на бои. “Полната месечина” поднесува температура од -40 °C до +80 °C и наменета е за тераси, дворови и затворени простори. “Moonlight” ламбата е добитник на награда за креативно решение, а исто така, поради нејзината популарност е составен дел од надворешното декорирање на многу луксузни одмаралишта во Дубаи, Европа, Азија и САД. Нејзината цена се движи од 325 до 1000 долари.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Gemini, 4FUN, street_chic и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Ми се допаѓа....
  Поготово последната слика со базенот :)
   
  На parvati и Natenceto им се допаѓа ова.
 3. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  еееееее ск надвори има јака месечинаааааа
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Фати ли гу да ти седи у двор? :D
   
  На melpomena и parvati им се допаѓа ова.
 5. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  ама не тоа тоа.... ние со 4FUN имавме можност да ја гледаме вистинската месечина .... беше навистина магична ....на крај исчезна :D
   
  На 4FUN му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  1525202_10152115391346897_565548477_n.jpg 1510569_10152115391341897_619846817_n.jpg 1521693_10152115391236897_1545260272_n.jpg
  не е со полна месечина,но е романтично и топло:)
   
  На Aristokrat, cakar_ulav и Outrider им се допаѓа ова.

Сподели: