1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Родољубива поезија

Дискусија во форумот 'Поезија и проза' започната од martin4etoooo, 21 април 2012.

 1. martin4etoooo

  martin4etoooo Нов член

  Зачленет на:
  12 април 2012
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  17
  Напред Македонијо

  Прошетав низ планини,
  гори високи,но
  никаде не те
  најдов тебе.
  Ги видов езерата
  шумите и зеленилата
  а тебе не.
  Напред Македонијо
  дигни глава
  високо,
  ти си голема,
  гордеј се
  Македонијо.
  На трибини се јавува
  северо-јужна страна
  исток и запад
  очите ги впериле во
  тебе Македонијо.
  Напред Македонијо
  дигни ја својата
  глава високо.
   
  На Micka и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.

Сподели: