Родео цигари

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
Дечки,
Во последно време кај цигарите Родео дали сеќавате некој друг т.н фкус, некако како баѓи да ги исчуручиле :eek
Исто како да пушам Вардар цигари :unsure

Чудна миризба имаат некако, не се како порано.... ке не испотрјуат!
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Јас ќе си го кажам моето па ти и останатите како сакате сватете го.
Немало потреба од нова тема зошто ако така почнеме за квалитетот на сите цигари отворајќи за секоја марка по нова тема ќе отиде цел форум.
Цигарите и онака секогаш биле и се отровни така да нема некоја промена.
И морам да те напоменам фкус се пишува со В(вкус)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Да не бидам безобразен ама така и ви треба ебаго.

Сега онтопик, будали се да ставаат квалитетен тутун. Квалитетниот тутун се продава во странство.
 

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
Јас ќе си го кажам моето па ти и останатите како сакате сватете го.
Немало потреба од нова тема зошто ако така почнеме за квалитетот на сите цигари отворајќи за секоја марка по нова тема ќе отиде цел форум.
Цигарите и онака секогаш биле и се отровни така да нема некоја промена.
И морам да те напоменам фкус се пишува со В(вкус)
Па јас сетив за родео, затоа пишав ;) друг ако отвори тема за друг бренд на цигари, модераторите ке направат една тема, ке ги спојат 2 те теми и така.
Иначе кога би гледале на тоа што и како се говори/пишува во Скопје, Куманово .... ке се зборуваше чисто Македонски!
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Дали се отворало тема бе за вкусот на цигарите и тоа за една марка на цигари?
-Што ако јас сега отворам тема за Ориентал,Европа и Партнер цигарите?

Па за вакво прашање излези, зборни со комшиите (сигурно има пушачи околу тебе во средината каде што живееш) или си оддалечен од реалниот живот? Ч)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trouble

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Па јас сетив за родео, затоа пишав ;) друг ако отвори тема за друг бренд на цигари, модераторите ке направат една тема, ке ги спојат 2 те теми и така.
Иначе кога би гледале на тоа што и како се говори/пишува во Скопје, Куманово .... ке се зборуваше чисто Македонски!
Ама мислам декаа воопшто и нема потреба од вакви теми затоа што колку поубави теми има на форумов ние за цигарите ќе дискутираме дали биле отровни или не што и мало дете на улица го знае тоа.То ми беше поената мене во првиот пост ама изгледа не ме свати.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kaarikuto

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Или подобро да беше општа тема за цигари. Кој кои ги преферира, кои какви се, какви се ароми има, ова, она. Па тогаш дискусија за квалитет, ако веќе толку сакате. Авторот ако го промени воведот (стави општо за цигари), ќе го промениме и насловот.
 

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
Или подобро да беше општа тема за цигари. Кој кои ги преферира, кои какви се, какви се ароми има, ова, она. Па тогаш дискусија за квалитет, ако веќе толку сакате. Авторот ако го промени воведот (стави општо за цигари), ќе го промениме и насловот.
Промени го насловот како сакаш, не е проблем.
 

toby2

Полноправен Член
16 мај 2013
59
21
8
Дечки,
Во последно време кај цигарите Родео дали сеќавате некој друг т.н фкус, некако како баѓи да ги исчуручиле :eek
Исто како да пушам Вардар цигари :unsure

Чудна миризба имаат некако, не се како порано.... ке не испотрјуат!
а порано бе каков вкус имаше родеото жити се?