Рестрикции, ЕВН почна да гаси струја!

Статус
Затворена за нови мислења.

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Немаме соодветен подфорум за оваа, затоа ја отворам овде:
Добро и покрај тоа што се најавија дека нема да гасат струја од ЕВН исклучуваат и домаќинства. По цели населби се исклучуваат дневно од мрежата, а некој од селата се уште се без струја повеќе од 24 саати. :S
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Па треба да се употребува минимално количество на енергија и да не се вклучуваат уреди кои што безпотребно трошат електрична енергија.Доколку тие забележат во одреден дел дека има голема потрошувачка енергија прават рестрикција со цел заштита на мрежата :)
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Па треба да се употребува минимално количество на енергија и да не се вклучуваат уреди кои што безпотребно трошат електрична енергија.Доколку тие забележат во одреден дел дека има голема потрошувачка енергија прават рестрикција со цел заштита на мрежата :)

Епа нека го исклучат крстот на Водно и Џамијата во Нерези или тие не трошат? Баш ме интересира дали некогаш ќе ги исклучат богаташите на Водно?!:nah
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Во која населба се дешаваат проблемиве со струја?

Ѓорче Петров, Тафталиџе, Чаир поголемиот број од селата во Скопје, а биле исклучувани и населби и села во другите градови на Р.М..
 

Клара

Полноправен Член
17 февруари 2012
80
58
18
Кај нас рестрикции ќе прават, а во Србија ќе извезуваат струја :mad:
Како ќорави по улицине одиме, не се гледа каде има мраз, па ќе кршиме коски. Ај тоа што не беше доволно па и во домаќинствава почнаа по цел ден да исклучуваат и тоа селективно, во мојава населба некоја улица има некоја нема струја....ако си среќлија ќе си имаш струја, ако си баксуз ќе осетиш што е -25 степени цел ден :ladno
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aaliyah

Davidovic

Активен Член
17 февруари 2012
167
62
28
34
Наместо да даде попуст за оволкаво трошење на струја тие почнаа да ја гасат
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: marjan

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Што е со уличново светло, нели нема да се штеди повеќе.. Кај мене во населба секоја вечер нема .. :eek:
 
Статус
Затворена за нови мислења.