Ракомет

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Глеате ли ракомет имате ли омилен ракометар? Кој ви е омилен клуб?
Мене омилен ракометар ми е Ванчо Димоски од Металург а нормално омилен клуб исто Металург :)
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Вака домашни натпреварувања не следам затоа што сме глуп народ и меѓу себе се караме и вреѓаме цело време, затоа одвај чекам некој натпревар на ниво на државни репрезентации затоа што тоа е единствено време кога можам овој народ да го видам сплотен во спортискиот дух. :D МАКЕДОНИЈА!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
кога има натпревари на ниво на државата сите се сплотени ко едно.. сите заедно навиваат.. убаво е а и вреди да се виде тоа, а и плус е тоа шо кога имаме вакви натпревари не не замараат со политика, со тоа кој шо кажал, шо направил и сл.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto and Hip.Hop_MKD

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Гледам редовно..од тие „појаките“ сум за Вардар, а инаку за други сум..
Кире Лазаров, the best !
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Ајде во недела сите со пуканките пред телевизор да го бодриме Металург.:showoff
Играме квалитетен ракомет, на ниво на клубови, а тоа си влече само по себе и на ниво на репрезентација.

Јас мислам дека успехот на репрезентацијата, барем еден од главните фактори е моментот дека повеќе репрезантивци доаѓаат баш од Металург кој како клуб игра европски ракомет. Доказ е и пласманот во Лига на шампиони.

Немам омилени ракометари, како целина, како тим ми се омилени сите кои навистина оставаат срце и играат ракомет а не Лебедово езеро.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto and Luckky

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Следам ракомет бидејќи мојот брат е ракометар.
Навивам за Металург, омилен играч ми е брат ми :D после него Филип Миркуловски.
Инаку моментално против првиот состав на Хамбурт Металург водат со 3 разлика. Добра игра Маркович сега за сега најдобар играч исто и Станич перфектен на голот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky and parvati

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Како тоа никој се` уште не прокоментирал за Сеха лигата?
Македонско финале ќе гледаме!!!!! Вардар протви Металург, поубаво не можеше да биде.
Докажавме дека македонскиот ракомет моментално е на високо ниво, тоа е тоа, утре кој и да победи јас ќе сум среќна и покрај тоа што навивам за Металург.
 

Alonee

Нов член
14 февруари 2012
3
3
3
Извинете да ве прашам нешто ќе може да ми кажете ракометарски клубови во скопје и каде се наоѓаат, по можност и цена на тренинзи? Ако не ќе се распрашам ќе дознаам :) Иначе не следам ракомет само кога играме на ниво на држави ете тогаш си ја бодрам нашата миличка мала земјичка :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum