1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Радар во близина, намали брзина... Локации низ Македонија и градовите?

Дискусија во форумот 'Авто-мото' започната од Maks, 3 март 2012.

 1. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Тема која може да им помогне на многу возачи кога патуват низ Македонија да внимаваат на некој места за да не имаат проблеми со законот.
  Секој за својот град или регион може да напише некој места на кои најчесто стои полиција која контролира или мери брзина со радар.
   
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
 3. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Еве некои места за Штип::)
  Во град:
  Велес - Штип влезот на градот, или пред влезот на бензинската, кружниот тек кај пумпа Лукоил.
  На булеварот има знак 40 кога излегувате од град во правец на Велес скоро секој ден има радар во период од 19:00 до 22:00ч.

  Надвор од град:
  Овче поле према Св.Николе, с.Сарамзалино, на 6-ти километар од градот или на 20-ти км према Радовиш.
  Штип-Кочани во с.Крупиште или с.Облешево, Штип-Пробиштип во с.Пишица или с.Бучиште...
  И да не набројувам ако ве интересира за полицијата на ова подрачје слободно ме прашајте ако ве носи патот наваму, ги знам сите локации и им ги знам одприлика термините временски во колку часот каде контролираат.:rofl
   
 4. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Има една апликација за смартфоните, Пазирадар, али 60% погрешно покажува.
   

Сподели: