1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Работа за студенти во Скопје

Дискусија во форумот 'Кариера' започната од mim12, 11 септември 2018.

 1. mim12

  mim12 Нов член

  Зачленет на:
  11 септември 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво!
  Со почетокот на новата студиска година истата мака како и секогаш да најдам некаква работа за студент која што ќе биде на пола работно време а истата мака ја имаат и останатите студенти во Скопје.
  Иако работа за студенти во сите држави е многу лесен проблем кај нас не може да се најди никаков оглес на интернет пребарував но ништо не моажам да најдам.
  Се надевам дека оваа тема ќе заживее и ќе има огромен број на работни позиции кои студентите ќе можат да ги одберат.
   
 2. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
 3. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Види во 7 грама. Таму бараат често студенти пријавени на пола работно време. Слушнав дека и платата била солидна, бар искачањата да си ги платиш.
   

Сподели: