Проблеми помеѓу родители и нивните деца | Црнобело Форум

Проблеми помеѓу родители и нивните деца

QueenV

Нов член
25 јуни 2015
8
1
3
26
реалност
дали родителите се секогаш во право, зошто не попуштаат.. ду ју хејт дем самтајмс ?..:mad:place
 

QueenV

Нов член
25 јуни 2015
8
1
3
26
реалност
Што ти имаат „згрешено“?
тоа што не ми дозволуваат да донесувам сама одлуки а имам речиси 20год. , тоа што со дечко ми сме разделени преку летото (додека не почне повторно учебната год.) а не ми дозволуваат да го посетам како да тој е милионер и секогаш може да дојде.

Не су ву купиле ајфон највероватно. :rofl
ако ти немаш побитно нешто од ајфон можеби некој има
 
Последна промена од модератор:

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
тоа што не ми дозволуваат да донесувам сама одлуки а имам речиси 20год. , тоа што со дечко ми сме разделени преку летото (додека не почне повторно учебната год.) а не ми дозволуваат да го посетам како да тој е милионер и секогаш може да дојде.
Вау колку си голема, имаш речиси 20 години. Детиште.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,649
1,683
Normandy
тоа што не ми дозволуваат да донесувам сама одлуки а имам речиси 20год. , тоа што со дечко ми сме разделени преку летото (додека не почне повторно учебната год.) а не ми дозволуваат да го посетам како да тој е милионер и секогаш може да дојде.
Студираш, работиш?
Исто битен момент е дали дечко ти е самостоен или целосно зависи од родителите?
 

QueenV

Нов член
25 јуни 2015
8
1
3
26
реалност
Студираш, работиш?
Исто битен момент е дали дечко ти е самостоен или целосно зависи од родителите?
студирам и тој исто така.

Не ми е битан, нокиу користу. :D (I'm the local troll btw) :p
не ми е до смеење ;)

Вау колку си голема, имаш речиси 20 години. Детиште.
од 18 си полнолетен и имаш право да одговараш за своите постапки а јас 20 и детиште .. цц
 
Последна промена од модератор:

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,848
1,153
Леле... јас почнав да пишувам дека немаш повеќе од 15 години, потоа кога ти пишав приватна порака сфатив дека стои дека имаш 20 години.
Реално, вакви реченици мене ми се својствени за оние деца во рани гимназициски години, ама ете можам и да се излажам некогаш.
Ај стави се во позиција на твоите родители. И види дека се во право.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Stojne and Prashina

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,649
1,683
Normandy
Знаеш зошто те прашувам?
Многу битен, ако не и од суштинска важност е фактот дали еден од вас двајцата е осамостоен ако не целосно, барем делумно. Иако денес е малку потешка таа работа, но се` додека и двајцата зависите целосно од родителите, мерката за 18 години (правната) можеш само да ја употребиш во екстремен момент кога те гони, гониш некој закон. Се` друго зависи од одлуката на родителите. Да не те лаже тоа дека ти имаш целосно право да живееш одвоено, бидејќи не е доволна само решителност во ова, сериозноста е од размер на цела твоја лична егзистенција. А веруј ни на 20 години не се станува сериозен освен ако не си имала семејни проблеми кои имаат подлабок корен од само неколку несогласувања со родителите.