[Пријавување] Избор за модератор на форум Убавина и стил

Статус
Затворена за нови мислења.

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,758
2,401
1,133
www.crnobelo.com
На кратко, ова се задачите и привилегиите на модераторот:
- Менаџира (преместува, спојува) теми
- Означува теми како „важни“
- Брише мислења
- Модифицира мислења
- Брише теми
- Отвора/затвора теми
- Опоменува

Модераторот треба:
- Активно да учествува во дискусиите на форумите каде е модератор, стимулирање и насочување на дискусиите, како и покривање на форумите со актуелни теми
- Модераторот не мора да биде присутен 24 часа дневно на форумот, но е должен ажурно да ги води форумите кога е тука.

Со одговор на овој пост можат да се пријават сите оние кои сакаат да го модерираат форумот
Убавина и стил
, со подфорумите:
- Лице
- Коса
- Тело
- Мода и облека
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Patika

Полноправен Член
21 февруари 2018
41
18
8
Јас би сакал да модерирам нешто, ама не знам што? има некое слободно место? :D
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Јас ја предложувам @pozdrav eden topol ....мислам дека после многубројните паметни отворени теми,заслужно би го добила модераторското место!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: pozdrav eden topol

krissthemaster055

Нов член
16 април 2018
3
0
1
20
На кратко, ова се задачите и привилегиите на модераторот:
- Менаџира (преместува, спојува) теми
- Означува теми како „важни“
- Брише мислења
- Модифицира мислења
- Брише теми
- Отвора/затвора теми
- Опоменува

Модераторот треба:
- Активно да учествува во дискусиите на форумите каде е модератор, стимулирање и насочување на дискусиите, како и покривање на форумите со актуелни теми
- Модераторот не мора да биде присутен 24 часа дневно на форумот, но е должен ажурно да ги води форумите кога е тука.

Со одговор на овој пост можат да се пријават сите оние кои сакаат да го модерираат форумот
Убавина и стил, со подфорумите:
- Лице
- Коса
- Тело
- Мода и облека
moze da se napravi nov forum so aktuelni temi nauka medicina hemija etc
 

FemmeFatale

Истакнат Член
5 октомври 2017
32
48
118
Јас би сакала да модерирам. Имам големо познавање во дадениве подфоруми. :wub
(flower)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: -alf-

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Јас ја предложувам @pozdrav eden topol ....мислам дека после многубројните паметни отворени теми,заслужно би го добила модераторското место!
Кој, а ако не ти..фала душо, но модератор сама на себе нема потреба.
Но убаво ми дојде ете така на душичката, што секогаш си така позитивен за мене:*
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,226
2,321
1,153
Skopje
www.facebook.com
Ама ме погоди со модата и убавината... :D
Инаку фала за предлогот го ценам тоа но мислам дека за форумот подобро би било да се избере некој член што навистина има познавање од таа тема, а не пример некој член како мене што благе везе си нема, е додуша имам некои познавања за косата оти си имам маки со неа ама ситница е тоа. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec
Статус
Затворена за нови мислења.