Природни црвенокоси | Црнобело Форум

Природни црвенокоси

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Само 1-2% од светската популација се имаат природно црвена коса,што ја прави црвената боја најретка од сите бои на коса што постојат.Треба многу да внимаваат на изборот на облека,шминка,накит и др.,ама ретката боја на коса ги прави специфични.Па кој од сите вас има природно црвена коса нека си се гордее со тоа,зашто навистина е убаво да сте еден од ретките.Еве слики од природно црвена коса:

6e01a0790900699cc22be6500791ca87.jpg cute-red-hair.jpg download (60).jpg images (36).jpg images (34).jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pink Panther

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Би рекол портокалово црвени или само портокалови
интересни ми се зошто се ретки дури и веѓите и трепките им имаат некоја светла портокалова боја
имам сосед со ваква боја на коса како мал го викаа морков :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ladybug

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Во Скандинавија(Норвешка,Шведска,Данска,Исланд,Финска,додуша не ги сметам за скандинавски,ама се сметаат) иако се зборува дека сите се руси,таму црвенокосите се почести од кај нас.Инаку нема никој да има природно ама баш црвена коса.Па јас имам другарка црвенокоса(не е од Данска,од Македонија е),многу е слатка,па и пеѓичките има,што ја прават уште послатка.На вечно дете ме потсетуваат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Podem

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Eпа преместете ја тогаш.Иако оваа тема е само за тие што се природни црвенокоси.Ако треба да се премести,нема проблем.
 
Последна промена:

sara-1

Полноправен Член
23 декември 2014
14
31
13
природна црвенокоса.....тоа ти е плавуша со мозок
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pink Panther

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,235
2,326
1,153
Skopje
www.facebook.com
Која разлика има од природните црвенокоси со фарбаните.
Ама добро природната боја на косата многу влијае каква црвена боја ќе се добие.
Баш ме интересира која комбинација од бои ја дава природната црвена боја.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Јас сум пола бринета, пола портокалова, но не нападно портокалова.
Не стои секому. Пред се треба да си со светол тен, предност е ако имаш пеги.
Најмал дел од популацијата има природна портокалова коса, ама лично мене најгрди ми се.
:zelen(star)