Префарбување чевли | Црнобело Форум

Префарбување чевли

Viola

Нов член
14 јуни 2021
2
1
3
Дали може антилопски чевли со светла боја да се префарбаат во црна боја?
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,692
7,241
1,153
Big Sur
Мислам дека е препорачливо само во нијанса-две посветла или потемна од оригиналот пошто антилопот знае брзо да ја губи бојата и не сум ни сигурна дека толку драстична промена е можна.

Имам бел, кожен мантил што сакав да го префарбам од бел во црн и никој не се нафати да го фарба, па поаѓам од тоа.
 

Viola

Нов член
14 јуни 2021
2
1
3
Мислам дека е препорачливо само во нијанса-две посветла или потемна од оригиналот пошто антилопот знае брзо да ја губи бојата и не сум ни сигурна дека толку драстична промена е можна.

Имам бел, кожен мантил што сакав да го префарбам од бел во црн и никој не се нафати да го фарба, па поаѓам од тоа.
Da, ima logika. Fala za sovetot..:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra