Преслава

Teddy Picker

Староседелец
15 јуни 2012
155
162
643
Фоф компирето
Мислев дека барем имало една тема посветена на бугарска певаљка ама ете нема. Ја ќе почнам со „кралицата“ на поп-фолк музиката во Бугарија, Преслава. За био ќе ви оставам само линк , a ќе ве запрашам Вас ете онака шо Ве викаме хејтерите на оваа музика: која е причината што не Ви се допаѓа овој правец на музика, кои недостатоци ги наоѓате во него? Ќе дозволам во темата и мислење за хејтери, сепак без претерување.
Preslava3.jpg



C.jpg


ете го и нејзиниот официјален сајт каде што ја има нејзината дискографија, не сакам сега само да ви копирам тука, тие шо ја слушате ваљда веќе и ја знаете, а за другите шо ќе сакате да ја додадете у плејлиста еве
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ааааа штом е кралица одма одам на нејзиниот сајт и ја симнувам нејзината дискографија зашто така ќе си замислувам дека мојот хард диск е кралски дворец.
 

Teddy Picker

Староседелец
15 јуни 2012
155
162
643
Фоф компирето
Ааааа штом е кралица одма одам на нејзиниот сајт и ја симнувам нејзината дискографија зашто така ќе си замислувам дека мојот хард диск е кралски дворец.
ќе биде во наводници ако воопшто имаш забележано дека ги имам ставено на тој збор
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
:rolleyes: Море море,секој миг сме се понапредни а со нас и форумот :giggle
ај една и од мене за преславата,односно две,ајде три нека се



со лепотанот (inlove)


Ако некој отвори за Ивана,поредовна ке сум на темата (wasntme)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini and TIGERWOMAN31SK

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Бугарката со најголеми природни гради :giggle Не се силикони, баш пред некоја година имаше емисија со неа и кажа дека не се силикони и го мереа обемот на градите :^)
Во темата за Бугарска музика се имам изјаснето, а ШРеслава има некоја добра песничка.


Имаше уште една песна, но не можам да ја најдам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14