Препарати кои го забрзуваат растот на косата | Црнобело Форум

Препарати кои го забрзуваат растот на косата

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,778
7,300
1,153
Big Sur

Овој, за чудо.
Ова беше пред некоја година, во времето кога Фармаси навлегуваа на пазарот и не беа познати како секта уште, па ми го препорача девојка шампонов и навистина ме изненади за тие два месеца користење кога ми порасна косата околу 2 цм. Знам дека е обично нормален раст тоа, но не и кај мене. Мене ултра споро ми расте, така да ова беше револуционерно.
Потоа сама се научив да си правам домашен шампон за раст (го има по темиве, тој со коприва, Б витамини и рицинусово) и почнав да пијам витамини, па сега сум океј, иако се стремам кон подолга и погуста коса.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хептаграм XI